Як змусити людей слухати.

Часом буває зовсім не важливо, що говорить оратор, а ви заворожено разі його, оскільки для вас на перший план виходить зовсім інше - те, як він вимовляє свою промову. Сказане слово завжди мало великий вплив і вплив на людину, якщо воно вимовлене правильно, чітко, емоційно. Слова вимовляються голосом, який і є інструментом досягнення певних цілей, змушує людей слухати вас.
Інструкція
1
Використовуйте інтонацію, емоційну наповненість. Живий голос оповідача, що говорить своїми словами, образно, з інтонацією, набагато цікавіше і приємніше слухати, ніж монотонне зачитування заготовленого тексту з листка.
2
Стримуйте або збільште швидкість, з якою ви говорите. Знайдіть середній, правильний ритм сприйняття. Говорячи занадто швидко, ви залишаєте слухача далеко позаду своїх думок і слів. Адже не всі люди здатні думати і сприймати слова з тією ж швидкістю, що й ви. Говорячи занадто повільно, ви ризикуєте втратити інтерес слухачів до того, що ви говорите. Щоб змусити людей слухати вас, спробуйте виконати наступні рекомендації: - говорите з середньою швидкістю 125 слів за хвилину; - використовуйте паузи, щоб уповільнити темп, якщо ви починаєте спотикатися на своїх словах, заїкатися і запинатися; - злегка прискорюючи або сповільніть темп мови, якщо слухачі проявляють ознаки нудьги, або і зовсім різко змініть тему розмови.
3
Слідкуйте за гучністю голосу. Ваша мова не повинна бути занадто тихою або оглушающе гучною. Занадто м'який і тихий голос зробить ваш виступ нудним і посереднім. Гучний і сердитий голос, навпаки, може налякати слухача, викликати негативні емоції.
4
Переконайтеся в тому, що промовлене повідомлення правильно побудовано, добре організовано, грамотно складене, починаючи зі вступу, основних фактів і закінчуючи виведенням.
5
Під час виступу переконайтеся, що слухач розуміє, про що ви говорите, перш ніж рухатися далі. Можна запитати у слухача, чи потрібне йому більше роз'яснень. Ваша мова повинна бути корисна і цікава для слухача.
6
Попрактикуйтесь, перш ніж зберетеся що-небудь сказати, щоб ваше повідомлення переконливим, привабливим і захоплюючим.