Як підготуватися до іспитів за місяць. Як готуватися до іспитів.

Для багатьох студентів існує тільки один день - останній перед іспитом. Якщо ви не належите до їх числа і вирішили готуватися до випробування заздалегідь, за один місяць ви зможете спокійно і глибоко вивчити всі питання, склавши план занять.
Вам знадобиться
  • - підручники;
  • - зошити з конспектами;
  • - інтернет.
Інструкція
1
Візьміть питання до іспиту. Зазвичай викладачі самі роздають список, як тільки оновлять його. Якщо ви пропустили момент роздачі, зверніться за допомогою до одногрупникам або візьміть листок на кафедрі.
2
Знайдіть свої зошити з лекціями по предмету. Навпроти кожного конспекту поставте номер екзаменаційного білета, якому він відповідає. Найчастіше лекції складені саме за таким принципом: одне заняття - одна тема з іспиту.
3
Візьміть в бібліотеці підручники з предмету. Відкрийте їх на сторінках змісту і так само, як в зошиті, олівцем позначте пункти, відповідні екзаменаційним питань. Навіть якщо глава підручника не повторює формулювання квитка повністю, підшукуйте приблизні відповіді, позначаючи розділи і відповідною тематикою.
4
Зверніться до студентів, які вже здавали цей предмет раніше. Якщо у вас в інституті панує атмосфера взаємовиручки, вони поділяться своїми напрацюваннями і, можливо, готовими відповідями в електронному вигляді.
5
Якщо після всіх дій в списку питань до іспиту залишилися пункти, по яких немає інформації, шукайте її в інтернеті. Розділіть джерела потрібних відомостей по достовірності: спочатку прочитайте електронні версії підручників, потім погортайте уривки дисертацій та звіти наукових конференцій. Спробуйте знайти підходящі розділи в онлайн-енциклопедіях і наукових журналах. Тільки після цього можна звертатися до викладеним в мережу курсовим роботам і архівам з відповідями до іспитів. Інформацію з останньої групи джерел перевіряйте особливо ретельно.
6
Коли база відповідей приблизно готова, прочитайте всю інформацію. Не заглиблюючись у деталі, проаналізуйте всі відомості на відповідність: переконайтеся, що одне джерело не суперечить іншому.
7
На наступний день прочитайте накопичену інформацію уважніше. Попутно прямо в тексті позначайте найголовніші моменти.
8
Під час третьої вичитки напишіть в зошит основні тези до кожної відповіді. Важливо робити позначки саме від руки, а не на комп'ютері: так знання краще засвояться.
9
Візьміть список питань. Навмання виберіть один з них і згадайте тези відповіді. Виконайте так з усіма пунктами списку, порушуючи початкову послідовність питань.
10
Попросіть когось із знайомих допомогти вам у підготовці. Витягніть перший-ліпший квиток, запишіть тези на листок, а потім по ним розкажіть помічникові відповідь. Якщо слухач виявиться людиною, далекою від вашої професії, це буде додатковим плюсом: вам доведеться максимально точно і логічно формулювати думки, щоб зробити відповідь зрозумілим.
11
Щоб блиснути знаннями на іспиті, в час, що залишився підшукайте цікаві приклади для своїх відповідей - як з історії, так і відносяться до сучасної ситуації.