Як порахувати націнку в процентах.

Для розрахунку націнки того чи іншого товару треба знати його продажну (роздрібну) ціну та ціну закупівлі. Іноді замість закупівельної ціни треба використовувати собівартість товару - у разі, коли невеликий (приватний) виробник сам же є і його реалізатором. Для цієї категорії виробників може стати несподіванкою вимога податкового органу подати розрахунок націнки в відсотках , але складності в такій операції немає.
Інструкція
1
Делите ціну продажу на закупівельну ціну (або собівартість), від результату віднімайте одиницю примножте отримане число на сто - такий простий алгоритм обчислення націнки в відсотках .
2
Використовуйте калькулятор для практичного розрахунку націнки. Якщо вам зручніше користуватися комп'ютером, то можна задіяти вбудований в операційну систему Windows калькулятор. Найпростіший спосіб його запустити - натиснути клавіші WIN + R, набрати команду calc і натиснути клавішу Enter. Але можна зробити це і через головне меню. Для цього клацніть кнопку «Пуск», відкрийте розділ «Програми», перейдіть в підрозділ «Стандартні». У ній розкрийте секцію «Службові» і виберіть пункт «Калькулятор». Інтерфейс калькулятора мало відрізняється від звичайного, тому розрахунки не викличуть труднощів.
3
Скористайтеся, наприклад, програмою Microsoft Office Excel, якщо вам треба виробляти такі обчислення постійно або для великого числа товарів. В цьому табличному редакторі можна скласти формулу один раз, зберегти, а потім міняти значення роздрібної та закупівельної цін і відразу бачити результат не повторюючи щоразу ручних обчислень або введення формул. Якщо ви вирішите скористатися цим способом - запустіть Excel і програма автоматично створить порожню таблицю для роботи.
4
Введіть у першу клітинку роздрібну ціну і натисніть стрілку вправо - так ви перейдете в наступний осередок рядка. Введіть в НЕ закупівельну ціну і знову натисніть стрілку вправо. У третю комірку треба помістити формулу для обчислення націнки в відсотках .
5
Введіть знак рівності - табличний редактор вважає формулою вміст комірки, якщо воно починається з цього знака. Потім клацніть мишкою першу комірку (роздрібна ціна), натисніть клавішу з косою рисою («слешем») і клацніть другий осередок (закупівельна ціна). Введіть знак мінуса і одиницю. Після цього натисніть клавішу Enter і введення формули буде закінчений.
6
Клацніть клітинку з формулою правою кнопкою миші і виберіть в контекстному меню пункт «Формат ячеек». У списку «Числові формати» відкрився віконця виберіть рядок «Процентний» і вкажіть, скільки десяткових знаків слід відображати табличному редактору в отриманому результаті. Потім клацніть кнопку «OK». На цьому створення найпростішої таблички для розрахунку націнки в відсотках буде завершено. При необхідності ви можете скопіювати комірку з формулою і вставити її в будь-яку кількість рядків, а потім заповнити рядки роздрібними і закупівельними цінами інших товарів. Щоб не заплутатися, можна писати в четвертій комірці назви товарів.