Як зробити газету з математики.

Якщо розраховуєте випускати газету на постійній основі, треба подумати про залучення однодумців. Ентузіазму однієї людини надовго не вистачить, якщо все доведеться робити самостійно. Створення редакційної колегії добре б поєднати з випуском 1-го номера газети.
Інструкція
1
Запросіть співавторів. Підберіть людей, закоханих у математику і бажають ділитися знаннями. Не обов'язково шукати однодумців серед однокласників. Потрібні люди можуть навчатися в іншому закладі або вже працювати. У такому випадку випускайте газету для кількох установ.
2
Проведіть мозковий штурм. Кожен повинен стати редактором якоїсь рубрики. Чим більше рубрик, тим цікавіше вийде газета. Зверніться до досвіду інших видань. Подивіться товсті журнали і за аналогією з їхніми ідеями розробіть структуру майбутньої газети. Раз і назавжди призначте відповідальних за конкретний розділ. Виберіть головного редактора, який буде допускати матеріал до друку. Замість однієї людини цим може займатися спеціальна рада.
3
Призначте терміни подачі матеріалів. Домовтеся, що в разі порушення термінів доведеться довірити рубрику іншій людині.
4
Зробіть 1-й випуск і отримаєте зворотний зв'язок. Провокуйте читачів газети писати або телефонувати редакторам. Влаштовуйте конкурси. Переконайтеся, що матеріали цікаві читачам.
5
Проаналізуйте результати. Після кожного випуску проводите нараду. Діліться ідеями про те, як зробити наступний випуск краще.
6
Заведіть «книгу для критики». Врахуйте, що в будь-якій роботі критика руйнує ентузіазм, навіть якщо все зроблено з кращих спонукань. Домовтеся, що будь-яка критика приймається тільки в письмовому вигляді. Такий підхід позбавить вас від взаємних образ. Переглядаючи записи через кілька місяців, коли емоції вляжуться, серед критичних записів виявите чимало слушних ідей.
Зверніть увагу
Не зациклюйтеся лише на математичному змісті газети. Залучіть до роботи людей, які можуть оцінити загальну грамотність тексту. Читайте книги для редакторів і журналістів, щоб використовувати світовий досвід.
Корисна порада
Залучайте авторитетних фахівців в якості консультантів. Деякі захочуть безкорисливо допомогти вам, прорецензувати випуск.
В широкій палітрі розважальних та інформаційних газет непросто знайти спеціалізоване видання про науку. Вирішити цю проблему можна самостійно, оформивши, наприклад, математичну газету і випускаючи її в школі чи вузі.
Інструкція
1
Відведіть один розділ газети під новини. Додайте в ньому новини математичної науки, значимі для світу, фундаментальні, серйозні. Після цього, щоб не перевантажувати читачів серйозною інформацією, приведіть кілька коротких повідомлень на навколонаукових тему, які можуть здатися кумедними або незначними, але цікавими.
2
Не забудьте і про новини вашого навчального закладу. Напишіть про поточні справи класу або кафедри, пов'язаних з математикою. Також можна торкнутися події в житті викладачів та учнів/студентів - привітати їх з днями народження та іншими святами.
3
Відведіть одну постійну рубрику для публікації цікавих складних завдань. Друкуйте в кожному випуску умова нового завдання, а в наступному - спосіб її вирішення.
4
Присвятіть невеликий розділ газети нескладним околоматематіческім завданням на кмітливість і уважність. Вони залучать до читання газети і, можливо, до математики як науці людей, які раніше нею не цікавилися і не є в ній фахівцями.
5
Підготуйте до випуску інтерв'ю з цікавою людиною - фахівцем в галузі математики. Це може бути викладач, вчений або навіть учень. Оскільки цей жанр вимагає серйозної підготовки, його можна поміщати в кожному другому або третьому випуску газети.
6
З такою ж періодичністю можна друкувати в газеті нариси про відомих математиків. Збирайте інформацію про їх життя і роботи, доповнюйте фотографіями та інтерв'ю, створюючи цілісний і унікальний образ людини.
7
Якщо ви читаєте спеціалізовані математичні журнали і газети, можна складати їх дайджест. Коротко перераховуйте у вашій газеті найменування видань, назви та короткий зміст найцікавіших матеріалів, які ви в них знайшли.
8
На закінчення напишіть про значущі події в світі математики, які відбулися колись. Ви можете вести хронологію з номера в номер, рухаючись від стародавніх часів до сучасності або згадувати про яку-небудь віху в історії математики, яка трапилася в день або місяць виходу номера газети багато років тому.