Як зробити аналіз ринку.

Одним із завдань компанії є виживання в умовах конкуренції. З цієї точки зору під аналізом ринку мається на увазі збір та аналіз інформації, що допомагає розробити стратегію виживання. Для обліку конкурентних погроз можна використовувати теорію п'яти сил Майкла Портера.
Інструкція
1
Проаналізуйте загрозу появи нових конкурентів. Треба оцінити, наскільки їм легко або складно придбати потрібне обладнання, навички і т.д., щоб забрати у компанії частину прибутку. Якщо бар'єри для входу в галузь невисокі, конкурентна боротьба може загостритися. В такому випадку керівництво компанії заздалегідь повинно вирішити, чи є шанси на перемогу в цінових війнах.
2
З'ясуйте загрозу появи товарів-замінників. Якщо компанія займається виробництвом упаковки з жерсті, клієнти можуть перейти на дешеву пластикову упаковку. Можливе зменшення попиту на жерсть, тоді конкуренція між виробниками зросте пропорційно зменшенню попиту. За аналогією зробіть аналіз умов, в яких працює компанія.
3
Дізнайтеся, які важелі впливу покупців. Коли покупців багато, їх вплив на продавців невелика. Якщо ж клієнтів в галузі мало, вони можуть зіштовхувати конкурентів один з одним, змушуючи знижувати ціни.
4
Оцініть важелі впливу постачальників. Якщо постачальники компанії мають клієнтів в інших галузях, вони можуть нав'язувати компанії умови.
5
Проаналізуйте суперництво між існуючими фірмами. Гострота суперництва залежить від сил, проаналізованих на 4-х попередніх кроках.
6
Виберіть підходящу стратегію розвитку. Якщо 5 сил в галузі вказують на високу конкуренцію, компанія повинна бути готова до варіанту малозатратного виробництва і надання додаткових послуг, які вирішують проблеми клієнтів.
7
Розгляньте варіанти введення жорстких правил. Компанія може лобіювати закони, дотримання яких виявиться важким для конкурентів. Тоді 5 сил, діючих на ринку, змінять ступінь впливу один на одного.
Корисна порада
Докладно теорія п'яти сил описується в книзі Стівена Сілбігера «MBA за 10 днів», 2002 р, в розділі «Стратегія». Зверніть увагу на детермінанти п'яти сил. Вони дозволяють мислити у вірному напрямку, щоб знайти можливості отримання конкурентної переваги.