Як відкрити пункт прокату.

Напевно, ви пам'ятаєте, як широко в радянський час були поширені пункти прокату. Напрокат можна було взяти багато чого - від телевізора до меблів, багатьом людям це було зручно. У наш час рівень доходів дещо зріс і в основному все можна купити. В крайньому випадку, габаритні і дорогі речі можна купити в кредит. Але все-таки пункти прокату існують і сьогодні. В прокат можна взяти диски з фільмами, ролики, велосипед, карнавальний костюм, весільне плаття або навіть автомобіль.
Інструкція
1
Отже, у вас виникла бізнес ідея - відкрити пункт прокату. Потрібно подумати, що саме ви можете запропонувати людям напрокат? Взагалі-то таких предметів не особливо багато, але все-таки вони є.
2
Наприклад, ви можете давати напрокат будівельні інструменти. Оскільки зазвичай їх використовують далеко не часто, то купувати інструменти для разового використання буває недоцільно. За будівельним інструментом до вас будуть звертатися не тільки будівельники, але і приватні особи, які збираються зробити в будинку ремонт.
3
Непогана також ідея прокату дитячих речей - наприклад, манежів, колясок, ліжечок. Діти ростуть швидко, тому брати дитячі речі в пункті прокату виходить набагато дешевше, ніж їх купувати на короткий термін.
4
Інший варіант - прокат валіз. Переїзди, відрядження, подорожі - все це відбувається в житті багатьох людей. Але як вчинити, якщо людина кудись виїжджає дуже рідко і не хоче витрачати зайві гроші на чемодан, який буде потім стояти в шафі або припадати пилом на антресолях? Ось в такій ситуації і прийде на допомогу ваш пункт прокату.
5
Якщо ви вже визначилися з речами, які будете здавати напрокат, вирішили відкривати пункт прокату різних речей, то вам необхідно в першу чергу орендувати приміщення для їх зберігання. Крім того, вам знадобиться вкласти кошти в покупку безпосередньо предметів для прокату. Якщо ви хочете відкрити пункт прокату через інтернет, то слід створити свій сайт і продумати інтернет-просування вашого бізнесу.
6
Продумайте ціни для своїх послуг, прайс ви зможете вказувати в різних рекламних оголошеннях. Якщо ціни, рівень обслуговування, якість і вибір предметів будуть задовольняти потреби ваших клієнтів, то ваш пункт прокату буде приносити ще більше прибутку, і тоді вам потрібно буде розширювати ваш асортимент.
7
Особливо важливо правильно скласти договір, де будуть чітко вказані заходи відповідальності за зіпсовану річ. Заставна вартість речей, частина якої повинна повертатися після здачі прокатних предметів, повинна стягуватися в обов'язковому порядку.
8
Варто відзначити важливу перевагу цієї ідеї бізнесу: дуже низька конкуренція, а також наявність можливості спрогнозувати попит на той чи інший вид речей, що здаються напрокат.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=zHJKgfipyag
Хімчистка нового, європейського зразка - ще не дуже поширене в російській сфері побутових послуг підприємство, чому і ринок послуг хімчисток поки далекий від насичення. Багато експертів, однак, схильні вважати, що міні- хімчистки в найближчому майбутньому стануть у нас популярною альтернативою домашньої прання для представників не тільки найбільш забезпечених верств суспільства, а й середнього класу.
Вам знадобиться
  • - приміщення у відокремленому будові площею від 150 квадратних метрів;
  • - проект, погоджений з низкою дозвільних органів;
  • - комплект устаткування для міні-хімчистки.
Інструкція
1
Постарайтеся знайти вже готове приміщення, що відповідає всім вимогам до обладнання міні- хімчистки , щоб не вкладати занадто багато коштів у зведення нової будівлі з нуля. Хімчистка може розташовуватися тільки на першому поверсі, тільки у відокремленому будові і тільки на відстані 100 метрів від житлових будинків. При цьому, звичайно, неправильно буде виносити хімчистку в промзону, так як прийом і видачу речей здійснювати належить в тому ж місці, що і їх обробку. Мінімальна площа приміщення для міні- хімчистки разом з пунктом прийому-видачі - 150 метрів.
2
Складіть проект хімчистки (найкраще замовте його спеціалізованій фірмі, що здійснює такого роду роботи), а потім узгодьте з представниками відділу архітектури та містобудування міської адміністрації. Важливо також, щоб проект схвалили пожежні, тобто працівники пожежної інспекції, і Росспоживнагляд, що виявляє до закладів такого типу особливо пильну увагу.
3
Вивчіть ринок устаткування для міні-хімчисток, постарайтеся знайти прийнятні для себе варіанти і зв'язатися з потенційними постачальниками. Шукати економ-варіант у вигляді вживаних машин варто лише в тому випадку, якщо коштів на нове обладнання у вас просто не вистачає, якщо ж можливість придбати нову техніку є, краще це зробити, тому що разом з нею ви придбаєте якісний професійний монтаж і гарантійне обслуговування. Мінімальний комплект обладнання для міні- хімчистки включає в себе дві-три машини, обробні одяг за допомогою перхлоетілена, кабіну з пістолетом-плямовивідником і кілька пароповітряних манекенів.
4
Наберіть персонал для хімчистки , відбираючи людей на підставі їх особистих якостей, так як особливої кваліфікації така робота не вимагає. Для першої партії працівників потрібно буде провести навчання, з чим допоможуть постачальники обладнання, наступні ж прийняті до вас працівники навчатимуться на практиці у своїх вже більш досвідчених колег. Всього для міні- хімчистки буває достатньо двох змін по три людини (двоє працюють у виробничій зоні, один - в пункті прийому і видачі).