Як розрахувати змінні витрати. аналіз постійних і змінних витрат.

Змінні витрати визначають як витрати, сума яких змінюється в залежності від обсягу виробництва. До змінних витрат відносять витрати на сировину, матеріали та комплектуючі, зарплату виробничого персоналу, витрати на відрядження, премії, витрати на паливо, воду та електроенергію. Мета обліку змінних витрат - їх економія. Сума змінних витрат, яка припадає на одиницю виробу, є практично постійною при різних обсягах виробництва.
Вам знадобиться
  • - Дані про обсяг випущеної продукції в натуральних одиницях
  • - Дані бухгалтерського обліку про витрати матеріалів і комплектуючих, оснащення заробітної плати, паливно-енергетичних ресурсів за період.
Інструкція
1
Грунтуючись на документах про списання сировини і матеріалів, актів про виконання виробничих робіт або послуг, які виконуються допоміжними підрозділами або сторонніми організаціями, визначте суму матеріальних витрат на виробництво продукції або послуг за період. З матеріальних витрат виключіть суму зворотних відходів.
2
Визначте суму трудових витрат, яка складається з відрядної і погодинної заробітної плати основних виробничих робітників і обслуговуючого персоналу, премій, надбавок і доплат, внесків до фондів соціального страхування.
3
Визначте суму витрат на електроенергію, воду та паливо, використаних на технологічні потреби, на підставі даних фактичної витрати і ціни придбання.
4
Визначте суму транспортно-заготівельних витрат і витрат на упаковку продукції.
5
Склавши всі вищевказані суми, ви визначите загальні змінні витрати на всю вироблену продукцію за період. Знаючи кількість вироблених виробів, шляхом ділення знайдіть суму змінних витрат на одиницю продукції. Критичний рівень змінних витрат на одиницю продукції розрахуйте за формулою Ц-ПЗ/V, де Ц - ціна продукції, ПЗ - постійні витрати, V - обсяг випущеної продукції в натуральних одиницях.
Зверніть увагу
У частині податків, зборів, інших обов'язкових платежів, сума яких залежить від обсягу виробництва, зменшення змінних витрат можливе лише при зміні законодавчої бази.
Корисна порада
До зниження змінних витрат призведе зростання продуктивності праці, зниження чисельності працівників основного і допоміжних виробництв, зменшення обсягів запасу сировини і готової продукції, економне витрачання матеріалів, застосування енергозберігаючих технологічних процесів, впровадження прогресивних схем управління.
Який мінімальний капітал вам знадобиться на відкриття власного бізнесу, залежить від того, що саме ви хочете відкрити. Але є витрати, характерні майже для всіх видів бізнесу. Розглянемо такі витрати детальніше.
Інструкція
1
В даний час цілком реально відкрити бізнес і з самими мінімальними вкладеннями або майже без них. Наприклад, бізнес в Інтернеті. Але якщо ви все ж схиляєтеся до "традиційної" формі бізнесу, то вже можна виділити хоча б три обов'язкові статті витрат: реєстрація компанії або ІП, оренда приміщення та закупівля товару (обладнання).
2
Якщо ви будете займатися реєстрацією ТОВ або ІП самостійно, то всі ваші витрати - це державне мито та нотаріальні витрати. Державне мито за реєстрацію юридичної особи в даний час складає 4000 рублів. Фізична особа може зареєструвати себе в якості індивідуального підприємця, заплативши 800 рублів. До 1500 рублів йде нотаріуса. Однак, займаючись реєстрацією самостійно, ви заощадите гроші, але витратите досить багато часу, тому вигідніше найняти для реєстрації свого бізнесу спеціалізовану фірму. Фірма зареєструє вас за 5000-10000 рублів.
3
Витрати на оренду приміщення залежать від місця знаходження вашого офісу чи магазину. Відповідно, чим ближче до центру Москви чи до елітних районах, тим вище вартість оренди. В середньому в рік за один квадратний метр орендованого приміщення ви заплатите від 400 $. Це буде вартість офісу класу С (досить невисокий клас) в ЦАО. Вартість оренди офісу класу А може доходити до 1500 $ за квадратний метр на рік - залежно від розташування. Приміщення під магазин розміром в 200 кв.м в тому ж ЦАО буде коштувати вам в середньому в районі 500 тисяч рублів на місяць.
4
Витрати на обладнання або товар (якщо ви вирішили відкрити магазин) залежать, зрозуміло, від вигляду вашого бізнесу. У будь-якому випадку, вам буде потрібно обладнати офіс хоча б одним комп'ютером (якщо поки у вас немає співробітників), телефоном та іншою офісною технікою, а також "дрібницями" - папером, канцтоварами. Власникам магазинів варто подбати про касові апарати.
5
Рано чи пізно ваш бізнес розшириться, і вам будуть потрібні співробітники. У будь-який офіс потрібен секретар. Його зарплата зараз починається в середньому від 20000 рублів на місяць. Студента на неповний день можна найняти і за 15000. Відповідно, чим кваліфікованішими співробітник, тим більше йому доведеться платити. Зарплати продавців та касирів зараз починаються від 10000-15000 рублів, але це - мінімум, за який будуть працювати малокваліфіковані працівники.