Як розрахувати площу ділянки.

Для чого вам може знадобитися розрахувати площа земельного ділянки? Безумовно, це потрібно для сплати податків. Крім цього, ви повинні чітко уявляти собі, який власністю володієте, щоб найбільш ефективно її використовувати. На ділянці можна розмістити будинок, будь-які інші будівлі, а також розбити сад. Головне - це знати, скільки у вас землі і на що її вистачить.
Інструкція
1
Складіть докладний план свого ділянки. Накресліть вид зверху так, щоб план відображав всі наявні будови, відстані між ними, а також великі посадки (дерева, чагарники, що плетуть рослини, що вимагають місця). Має сенс робити «матрьошку»: це пошаровий план, виконаний, як правило, на кальці. На перший шар наноситься контур і підземні комунікації, на другий - споруди, на третій - посадки і т.д.
2
Створіть нове креслення. Точно визначите по вже наявним планом проекцію ділянки. Перед тим як почнете вводити які-небудь конкретні розміри, вкажіть одиницю виміру. В якості основної одиниці виміру виберіть метр. Потім визначитися з масштабом вашого проекту. Наприклад, нехай це буде 1: 400.
3
Тепер познайомтеся з таким поняттям як азимут. Азимут являє собою кут на певній місцевості, розташований за годинниковою стрілкою між напрямками на північ і на точку виміру на заданій місцевості. Вам треба позначити напрямок на північ. Підготуйте фрагмент, що складається тільки з однієї лінії, яка буде проведена вертикально. В якості типу лінії вибирайте "невидиму". Зафіксуйте отриману лінію двома основними лінійними розмірами. Це розміри по вертикалі і по горизонталі. По горизонталі виберіть 0, а по вертикалі виберіть будь номінал, головне, щоб він був більше нуля.
4
Після попередньої підготовки основних контурів майбутнього плану, переходите до безпосередньо планом вашої земельної ділянки. Нанесіть на новому плані вашого ділянки 13 відрізків прямих, які потрібно з'єднати між собою. Не важливо, як саме ці 13 відрізків будуть розміщені на плані ділянки, основне їх завдання - це скласти замкнутий контур. Відзначте всі точки створеного щойно замкнутого контура. Після цього зробіть на кожну з зазначених точок вставку фрагмента, який ви до цього підготували.
5
Після того, як всі вставки виконані, вводите конкретну размерную інформацію. Кожна точка зі вставкою фрагмента повинна отримати розмір кута азимута, а також потрібно визначити відстань до наступної точки саме за годинниковою стрілкою. Поставте розміри на всі точки, виключаючи останню. Її розміри є контрольними, необхідними для перевірки вірного побудови креслення.