Як почистити алюмінієвий посуд. Як чистити аллюмінієвую посуд в домашніх умовах.

Алюмінієвий посуд дуже часто використовується в побуті. Вона легка, практична, довговічна, має властивість нагріватися дуже швидко і як не можна краще підходить для кип'ятіння молока, не даючи йому пригоріти. Щоб запобігти утворенню шкідливою для здоров'я і псує зовнішній вигляд алюмінієвого вироби плівки, таку посуд необхідно періодично чистити.
Вам знадобиться
  • - відро води;
  • - конторський силікатний клей, 80 г;
  • - їдка кальцинована сода, 100 г;
  • - питна сода, 100г.
Інструкція
1
Наберіть у відро води. Розчиніть у воді силікатний клей, розмішавши його. Підігрійте отриманий розчин до кімнатної температури.
2
Додайте в підігріту воду кальциновану соду, розмішайте її в воді. Накрийте відро кришкою і доведіть отриманий розчин до кипіння. При роботі з кальцинованої содою дотримуйтеся обережності - потрапляння на шкіру може викликати опіки, при контакті з концентрованим речовиною промийте уражену ділянку слабким розчином оцтової кислоти або під проточною водою.
3
Коли вода закипить, покладіть очищену від залишків їжі посуд у відро і прокип'ятіть її протягом 20-30 хвилин.
4
Зніміть відро з розчином з вогню і залиште остигати разом з посудом. Коли вода охолоне, дістаньте посуд і ретельно промийте її під проточною теплою водою.
5
Змішайте питну соду з невеликою кількістю холодної води. Отриману кашку нанесіть на поверхню посуду і якийсь час тріть її ганчіркою з щільного матеріалу або жорсткою губкою. Змийте суміш теплою водою з господарським милом і витріть алюмінієву посуд насухо.
Зверніть увагу
Алюміній буде дуже швидко руйнуватися від впливу лужної і кислої середовища, тому не варто зберігати в алюмінієвому посуді їжу з великим вмістом кислоти і солей, таку як розсольник, варення, солону рибу, компоти, щі або кисле молоко. Чи не мийте алюмінієві ємності очисними засобами із вмістом лугів.
Корисна порада
Чтоб зберегти блиск алюмінієвого посуду, в процесі миття додавайте в воду кілька крапель нашатирного спирту. Періодично проводите наступну чистку: протріть поверхню посуду, що не змочуючи її зубним порошком, а потім змийте суміш теплою водою. Не варто замінювати зубний порошок іншими абразивними засобами, такими як пральний порошок, крейда або пісок, в результаті цього алюмінієва поверхня може потемніти.