Як зробити ліхтарик на світлодіодах.

Існує чимало конструкцій світлодіодних кишенькових ліхтариків . Найбільш зручні з них такі, які працюють від акумуляторів. В такому ліхтарі не буде потрібно міняти батарейки - досить періодично заряджати його, аналогічно стільниковому телефону.
Інструкція
1
Візьміть старий несправний стільниковий телефон. Він повинен бути настільки старим, щоб акумулятор в ньому була не літій-іонним, а нікель-метал-гідридним. Від нього ж використовуйте та зарядний пристрій.
2
На зарядному пристрої поміняйте штекер на інший, до якого у вас є відповідна частина.
3
В корпусі, який ви хочете використовувати для ліхтарика, просвердлите отвір під відповідну частину роз'єму. Встановіть її в цей отвір. При підключеному зарядному пристрої за допомогою вольтметра визначте полярність напруги на її контактах.
4
Приклейте акумулятор до однієї з стінок корпусу таким чином, щоб був доступ до його контактним майданчикам.
5
Плюсової висновок відповідної частини роз'єму підключіть до плюсової контактної майданчику акумулятора через струмообмежуючі лампочку на напругу 12 В і струм 0,1 А. Мінусовою висновок відповідної частини роз'єму підключіть безпосередньо до мінусової контактної майданчику акумулятора.
6
Просвердлите в зручному місці корпусу отвір під тумблер. Встановіть його в цей отвір.
7
Візьміть чотири білих світлодіода і два резистора опором 100 Ом і потужністю 0,5 Вт Складіть з них, дотримуючись полярності, дві послідовні ланцюжки, кожна з яких складається з двох світлодіодів і одного резистора. Ланцюжка з'єднайте паралельно. Вийде випромінювач ліхтаря.
8
Просвердлите в корпусі отвори під світлодіоди. Вставте їх у ці отвори. З внутрішньої сторони корпуса залийте випромінювач клеєм «Момент» або аналогічним з таким розрахунком, щоб на крайні висновки він не потрапив. Дочекайтеся повного висихання клею.
9
Плюсової висновок випромінювача підключіть через тумблер до плюсової контактної майданчику акумулятора. Мінусовій же його висновок приєднаєте до відповідної контактної майданчику акумулятора безпосередньо.
10
Розімкніть тумблер. Підключіть зарядний пристрій, включене в мережу. Токоогранічительний лампочка повинна слабо засвітитися. Залиште ліхтар для зарядки на п'ятнадцять годин.
11
Припиніть зарядку. Тепер прилад можна включати і вимикати тумблером. Коли яскравість його світіння впаде, вимкніть ліхтар і зарядіть.
Зверніть увагу
Ніколи не використовуйте в ліхтарі акумулятори, електрохімічна система яких містить літій. Не вмикайте світлодіоди без резисторів.
Світлодіодні світильники користуються великою популярністю. Вони не нагріваються, не б'ються, мають великий термін служби, працюють при безпечних напружених і дають рівний світло. Такі світильники дуже економічні, тому область їх застосування надзвичайно широка. Наші поради допоможуть зробити світлодіодний ліхтарик своїми власними руками.
Вам знадобиться
  • звичайний ліхтарик з живленням від двох батарей АА
  • світлодіоди сверхяркие білі L-53PWC Kingbright
  • конденсатор С2 - К10-17б
  • діод Шоттки - SM5818
  • мікромощний підвищуючий DC/DC конвертор MAX756
Інструкція
1
Саморобний світлодіодний ліхтарик стане незамінним помічником будь-якій запеклому туристу. Для полегшення роботи можна роздрукувати або намалювати типову схему включення світлодіодів. Після цього приступайте до роботи.
2
Монтаж схеми виконайте навісним способом. «Опорними» точками служать ніжки DIP-мікросхеми. Конструкція схеми повинна розміщуватися в порожньому просторі светоизлучающего вузла вихідного ліхтарик а. Світлодіоди не припаювати, щоб зберегти можливість повернення до використання звичайної лампочки. Для цього зробіть у фланці ліхтарик а 4 пропила, куди і розташуйте по колу симетрично світлодіоди.
3
Плюсові висновки припаяйте на цоколь поруч з місцем пропила, а виходи на мінус вставте зсередини в центральний отвір цоколя. Потім їх потрібно обрізати і припаяти.
4
У підсумку на місці звичайної лампи розжарювання в доопрацьованому ліхтарик е розміщуються світлодіоди.
5
Практично таким же чином можна самостійно виготовити справжній світильник для будинку на світлодіодах. Для цього знадобиться старий світильник з плафоном і цоколем з шістьма отворами для світлодіодів. Всі елементи світлодіодної лампи монтуються на колі з двостороннього фольгованого склотекстоліти. З одного його боку виріжте різаком ділянки для припаювання ланцюжка світлодіодів, на іншій - для елементів бестрансформаторного джерела живлення 18В 25мА. Далі вийшла плата закріплюється термоклеем, закривається кришкою і вставляється в цоколь. Саморобна лампа готова.