Як відремонтувати світильник.

Хороший, добротний світильник , особливо якщо він дорогий вам як пам'ять, при виході з ладу немає сенсу міняти на сучасний, виготовлений з крихких матеріалів. Його самостійний ремонт займе не більше півгодини, а прослужить він, можливо, ще довше нового.
Інструкція
1
Якщо лампа в світильник е загоряється і гасне при погойдуванні провідника на вводі в вилку, обрив розташований саме в цьому місці. Нерозбірну вилку доведеться замінити на нову, розбірну. Якщо ж вилка і так розбірна, відкрийте її, зніміть дроти з гвинтів на штирках, відріжте окислилися ділянки, заново зачистите їх, надягніть на гвинти, після чого туго затягніть їх. Потім зберіть вилку.
2
Шнур, ізоляція якого виготовлена не з полівінілхлориду, а з гуми, в обов'язковому порядку замініть цілком, навіть якщо він не має видимих пошкоджень. Рано чи пізно вони обов'язково з'являться, а це загрожує коротким замиканням. Так само поступите і з кабелем, що має видимі пошкодження, незалежно від того, з якого матеріалу він виготовлений.
3
При нечіткої роботі вимикача, розташованого на шнурі, його контакти слід почистити. Відключивши світильник від мережі, розберіть вимикач, запам'ятовуючи порядок розбирання. Ретельно видаліть нагар з контактів викруткою, після чого зберіть вимикач в зворотному порядку.
4
Вимикач, що розташований не на шнурі, а всередині світильник а, зазвичай має нерозбірну конструкцію. Відключивши харчування і знявши з освітлювального приладу кришку, що відкриває доступ до цього вимикача, насамперед, перевірте, наскільки добре затягнуті гвинти, що утримують дроти в клемах вимикача. Якщо причина несправності не в них, замініть вимикач на такий же (або на інший відповідний за посадковим розмірами, якщо зміна зовнішнього вигляду не критично). Перед установкою назад на світильник кришки, виготовленої з металу, переконайтеся, що оголені жили проводів не стосуватимуться її зсередини.
5
Тріск, що супроводжується миготінням лампочки, говорить про поганому контакті і іскрінні в патроні. Енергозберігаючої лампі такий режим загрожує перегоранием, а розташованим поруч радіоприймачів і телевізорів іскрить світильник створює сильні перешкоди. Відключивши харчування освітлювального приладу, дочекайтеся остигання лампочки, викрутити її і розберіть патрон. Затягніть гвинти, що утримують жили проводів на клемах. Викруткою ретельно очистіть контакти, що стосуються Циколія лампи, від нагару, при необхідності, злегка підігніть їх, потім зберіть патрон.
6
Завершивши ремонт, очистіть світильник від пилу. Якщо потужність лампочки перевищує максимальну, зазначену на корпусі світильник а (не так на патроні!), Замініть її. Спільно з абажурами, виготовленими з горючих аболегкоплавких матеріалів, використовуйте тільки енергозберігаючі лампочки.
7
Заключним етапом роботи є перевірка ізоляції. Візьміть мультиметр, що працює в режимі омметра на межі «20 мегаом». Відключивши прилад від мережі, вставивши лампу і включивши вимикач, виміряйте опір між кожним з контактних штирів вилки і металевими частинами світильник а при різних полярностях підключення. У всіх випадках мультиметр повинен показувати нескінченність. Лише переконавшись в цьому, приступайте до подальшої експлуатації світильник а.
Зверніть увагу
Ніколи не працюйте під напругою.