Як придумати девіз для команди.

Девіз - це не просто весела «кричалка», а дуже ємне вираз, який може повідати про мету, принципи команди, а також закликати до дії і піднімати дух. Вдалий девіз є прекрасною візитною карткою команди, тому над його створенням необхідно добре попрацювати.
Вам знадобиться
  • -папір;
  • -ручка.
Інструкція
1
Постарайтеся подумати над тим, яким саме має бути девіз вашої команди - ємним і коротким, довгим, що подає певну інформацію. До того ж девіз обов'язково повинен давати відповідь на певні питання, повідомляючи суспільству про те, що це за команда, і чого вона домагається. Для цього просто вголос поставте запитання «Хто ми такі?» І попросіть відповісти всіх по черзі. Пускай присутні вибирають ємні відповіді, згадують афоризми, відомі фрази. Можливо, члени команди самі придумають цікаві вирази.
2
Після появи декількох версій постарайтеся зобразити девіз на папері. Таким чином, вийде своєрідна презентація декількох варіантів закликів. Нехай кожен, хто придумав певну фразу, «захистить» її перед присутніми, розповість, чому йому спало на думку саме це. В процесі такого загального обговорення стане зрозуміло, які девізи найчіткіше відображають позицію більшості, а які придумані менш вдало.
3
Для більш широкого погляду запросіть на презентацію людей, які не мають прямого відношення до команди. Вони зможуть висловити власну точку зору, і, таким чином, стимулювати процес творчості. Запрошені «судді» також можуть задавати питання, на які відповідатимуть члени команди. Так, цікаво обговорити, наприклад, те, як певний девіз може вплинути на підсумок змагань, на командний дух, на настрій кожного члена групи.
4
Те, наскільки вдалим вийшов результат колективної творчості, ви дізнаєтеся вже по закінченні певного часу, коли стане помітно, чи вдається за допомогою девізу стимулювати команду до перемоги. Свого часу деякі девізи ставали закликами до звершення епохальних змін. Тому при необхідності створений заклик можна буде доопрацювати.