Як знайти друга в школі.

Часто діти, приходячи зі школи в сльозах, закриваються в своїй кімнаті і не хочуть пояснити батькам, що трапилося. Сльози поступово переходять у справжню істерику. Насилу батькам вдається дізнатися, що причиною стала сварка з однокласником чи дитина не удостоївся честі відвідати день народження сусіда по парті. Батьки не можуть втрутитися у відносини дітей, але дати пораду і допомогти щось виправити завжди їм під силу.
Інструкція
1
Не допускайте того, щоб дитина стала «білою вороною» або ізгоєм. «Білими воронами» вважають відмінників, які цікавляться тільки навчанням і занадто слухняних дітей. Якщо подібні проблеми виникли, то дайте зрозуміти дитині, що ви не будете заперечувати, якщо він візьме участь у будь-яких забавах і при цьому забрудниться чи втратить гудзик. Є в школі «відкинуті» діти, яких вважають «дурними». Така дитина володіє нормальним інтелектом, але повільно міркує. Щоб позбавиться від самотності, «відкинутим» слід спробувати подружитися з найбільш терпимими дітьми в класі. Також можете запропонувати такій дитині відвідувати шкільні гуртки та секції. Спільні інтереси об'єднують дітей.
2
Проаналізуйте всі свої дії про виховання дитини, проконсультуйтеся з психологом. Допоможіть дитині вибудувати нормальні відносини з однолітками і знайти справжнього одного. Ні в якому разі не критикуйте його поведінку. Дитина може замкнутися і погано спати ночами.
3
Навчіть дитину правильно розмовляти з однолітками, не бути нав'язливим. Ніхто не хоче спілкуватися з такою дитиною, який постійно грубить і ображається на саму безневинний жарт. А якщо шкільне життя виявляється позбавленою спілкування, то і не минути відчуження від школи.
4
Не заважайте дитині в дослідженні міжособистісних відносин, що не обгороджували його від спілкування з однолітками з раннього дитинства. Поважайте в дитині особистість. Діти повинні якомога більше грати з іншими дітьми на вулиці, а не оберігатися своїми родичами, які з них буквально пилинки здувають. Важко знайти дітей, гідних дружби. Але не забороняйте дитині спілкуватися з ким-небудь. Ніхто не повинен відчувати свою ущербність.
5
Не створюйте дитині штучну атмосферу спокою. Запрошуйте додому гостей, на прикладі вашого спілкування будуть формуватися відносини дитини. Збираючись з дитиною, наприклад, в цирк або театр, запрошуйте по можливості інших дітей і однокласників.