Як малювати хвилі.

Хто не задивлявся на ритмічну гру хвиль морського прибою? Їх форма, колір, фактура невловимі і мінливі, і здаються практично не переданими в малюнку. Однак якщо уважно придивитися до біжучому по морської гладі хвилі, можна розрізнити і виділити основні площини, за допомогою яких будь-яку хвилю можна зафіксувати на папері чи полотні. Також будь-яка хвиля має гребінь (вершину) і підошву (підстава), а також характеризується довжиною (відстанню між двома найближчими гребенями) і висотою (відстанню від вершини до основи).
Вам знадобиться
  • - папір для малювання;
  • - олівець;
  • - ластик.
Інструкція
1
Виберіть кут зору, з якого ви спостерігаєте за хвилею і малюєте її. Залежно від нього ваш малюнок може мати різний вигляд. На горизонтально розташованому аркуші паперу проведіть лінію горізонта.Еслі ви низько присіли, то лінія горизонту буде низькою і хвиля буде плескатися високо над нею. Якщо ви забралися на пагорб або сходи, що ведуть на пляж, то ви зможете бачити безліч хвиль і жодна з них не «перестрибне» рівень горизонту.
2
Замалюйте простим олівцем основну форму гребеня, його вигин, і лінію підстави хвилі . Намітьте область бризок і піни, утворених хвилею.
3
Зобразіть товщину гребеня лінією, паралельної лінії його вигину. З-під цієї лінії виведіть іншу, що йде в напрямку вигнутій площині до основи хвилі . Зобразіть поверхню хвилі між гребенем і підошвою подібними лініями, але враховуйте, що вигин завитків стає менше при видаленні від основного завитка гребеня хвилі .
4
Додайте схематичні бризки і потоки піни в місці, де хвиля вдаряється про власне підставу. Малюйте піну тонкими і легкими хвилястими лініями.
5
Тепер переходите до штриховке малюнка. Наносите штрихи акуратними контурними лініями, намагайтеся проводити їх у відповідних плоскостях.Усілівайте натиск на олівець в тих місцях, де найтемніше - в «тунелі», утвореному цією хвилею. Для додання малюнку більшої глибини і насиченості тону, заштриховуєш найбільш темні місця перехресними штрихами.
6
Трохи затіните піну і підстава хвилі . Додайте легкої штрихуванням трохи тону на небі. Намалюйте легкі купчасті хмари.
7
Намалюйте подібним чином й інші хвилі навколо, а також навколишній пейзаж - пляж, дерева, будови, якщо з вашої точки зору видна берегова лінія. На хвилях можна зобразити серфінгістів, які полюють за найбільшими хвилями.
8
Малюйте хвилі з натури - так ви зможете краще розглянути їх будову та особливості руху. Крім того, кожна хвиля - унікальна, зі своїми особливостями, двох схожих бути не може. Зображуючи справжні морські хвилі , ви зможете передати їх красу набагато реалістичніше і ефектніше.