Як навчити собаку виконувати команди.

Якщо у вашому будинку з'явився собака, то ви повинні серйозно задуматися про її дресурі незалежно від того, якого віку ваш новий вихованець. Навчити собаку виконанню команд - значить, навчити її говорити на одній мові з вами. Але пам'ятайте, що навички у тварини не з'являться самі собою, мають відбутися посилені щоденні тренування.
Інструкція
1
В першу чергу до навчання собаки командам повинні підготуватися ви. Запам'ятайте, що дресирувати собаку обов'язково повинен одна людина, а не всі члени сім'ї по черзі, бо собака повинна знати тільки одного лідера. Будьте готові до того, що у собаки не все вийде з першого разу. Ви повинні навчитися спокійно реагувати на невдачі вихованця. Лайкою і криком вам не вдасться навчити собаку командам.
2
Підготуйте улюблені ласощі вашої собаки в якості похвали. Пам'ятайте, що будь-яке вірно виконану дію повинно заохочуватися. Вихованець намагається порадувати вас, виконуючи команди, а ви у відповідь повинні порадувати його чимось смачненьким.
3
Найлегше навчити собаку командам, пов'язаним з активними діями. Найпростіша з них: «До мене!». Основний плюс цієї команди в тому, що її можна тренувати в будь-якому місці і в будь-якій обстановці. Виберіть момент, коли ваш улюбленець буде зайнятий яким-небудь своєю справою, і залучіть його увагу, голосно сказавши або крикнувши: «До мене!». Якщо собака не побіжить одразу на ваш поклик, не турбуйтеся, а продовжуйте повторювати команду доти, поки тварина не виконає те, що ви від нього хотіте.Как тільки пес нарешті до вас прибіжить, почніть активно і перебільшено його хвалити: приголубте, почастуєте ласощами. Після цього відпустіть собаку знову зайнятися своїми деламі.Повторіте процедуру кілька разів. З кожним днем збільшуйте кількість тренувань, поки собака не почне виконувати команду без очікування ласощі за виконання.
4
Аналогічно і навіть одночасно з попередньою командою ви зможете навчити вихованця команді «Гуляти!». Коли вихованець знаходиться поруч з вами або після того, як вихованець підбіг до вас по команді «До мене!», Ви повинні відпустити його, голосно і чітко сказавши «Гуляти!». Якщо ви будете регулярно повторювати цю процедуру, то собака запам'ятає, що така команда означає можливість вільних дій.
5
Коли ви будете впевнені, що ваша собака прекрасно вивчила активні команди, переходите до гальмуючим: «Сидіти!», «Лежати!» І «Місце!». З перерахованих команд «Сидіти! »- найпростіша, адже якщо ви піднесете ласощі до голови собаки і почнете відводити його трохи за спину тварини, то собака сяде автоматично. За що ви її і похваліте.Еслі ваш вихованець надмірно активний і не бажає сідати, а лише відходить назад, то посадіть його самостійно, м'яко надавав на корпус. Не забудьте похвалити вихованця, навіть якщо він виконав необхідну дію з вашою допомогою.
6
В навчанні виконанню двох інших команд вам буде потрібно добре знати характер свого улюбленця, щоб підібрати оптимальний режим тренувань і їх форму. Зазвичай команди, що обмежують дії, собаки виконують без особливого ентузіазму, тому не переживайте, що у вашого улюбленця щось не виходить. Просто продовжуйте тренування.
7
Якщо вам вдалося навчити свого улюбленця всім перерахованим вище командам, то ви цілком можете задуматися про профільні курсах дресирування. Абсолютно точно у вас встановилася тісний емоційний зв'язок з улюбленцем за час тренувань, а значить він з радістю буде виконувати і будь-які інші команди, бо бажає принести задоволення вам.
Зверніть увагу
Найкраще починати навчати собаку командам з раннього дитинства. Двох-тримісячне щеня тільки починає пізнавати цей великий світ, тому заняття стануть для нього веселою грою, а знання будуть засвоєні на всю жізнь.Взрослие тварини гірше піддаються дресурі, бо їхня психіка вже сформована. Якщо ви протягом декількох років життя собаки нічого від неї не вимагали, то вона просто не готова бачити в людині лідера і підкорятися йому. У такому випадку доведеться витратити набагато більше часу на тренування, зберігаючи при цьому спокій.
Корисна порада
Перед початком навчання собаки визначитеся, яких підсумків ви бажаєте досягти. Існують різні курси дресирувань. Ви повинні чітко розуміти, які команди повинен знати ваш улюбленець, адже собака може бути компаньйоном, охоронцем, детективом, зіркою виставок або трюкача.