Як очистити прополіс. Як очисти ть прополюс від воску.

Прополіс , або бджолиний клей, бджолярі збирають для приготування різних лікарських засобів. Цим смолистим речовиною комахи закривають стільники, замазують щілинки в своєму житлі і навіть замуровують непрошених гостей. Як правило, зібраний прополіс доводиться очищати від воску та інших домішок. Інакше сировину вважається непридатним для використання в цілющих рецептах, так як не дозволяє точно розрахувати необхідні пропорції і має невелику цінність.
Вам знадобиться
  • - Бджільницька стамеска;
  • - холодна вода;
  • - сито;
  • - папір;
  • - мережа з осередками 2х2 ;
  • - морозильник;
  • - січка;
  • - відріз полотна з бавовни.
Інструкція
1
Збирайте прополіс в холодну або в дуже жарку погоду, щоб робота з цим продуктом була більш зручною та ефективною. Бджолиний клей при низьких температурах добре кришиться, у спеку ж він стає схожим на розм'якшений пластилін - його можна з легкістю зішкребти.
2
Зіскобліть речовина бджільницької стамескою між рамками, з холстика, на верхньому бруску, в ульевих фальцах (металевих швах), щілинки між дошками. Тепер необхідно вручну очистити прополіс від мертвих комах, дрібних шматків деревини, ворсинок полотна та інших механічних забруднень.
3
Подрібніть зібраний прополіс і помістіть його в ємність з дуже холодною водою. Ретельно вимішайте отриману суміш і залиште її для відстоювання на 15 хвилин. Через цей час на поверхні води спливуть частинки воску, які необхідно зняти за допомогою чистого дрібного ситечка. Прибирайте їх, поки вода зверху не стане абсолютно чистою. Працюйте обережно, щоб не взболтнуть осад!
4
Фільтрувати рідина з осілими на дно частинками прополісу, використовуючи чисте сито. Вам залишилося висушити зібраний осад на розстеленому папері, після чого його можна використовувати для приготування різних спиртових або водних настоянок.
5
Можете використовувати інший спосіб очистити прополіс від воску, якщо він здасться вам більш простим. Для цього вам потрібно попередньо скачати зібраний продукт в кульки або ковбаски і проморозити їх в морозильнику протягом доби.
6
Накришить смерзшийся прополіс тупий січкою для капусти. При цьому заморожений віск буде перетворюватися на пил, і відокремлюватися від загальної маси. Зібравши натертий продукт у сітку (2 на 2 мм), починайте струшувати її, щоб воскова пил розлетілася.
7
У висновку бджолярі зазвичай просівають залишився прополіс на вітрі, підстеливши під мережу великий шматок бавовняного полотна. Це необхідно зробити для того, щоб видалити з цілющого продукту залишки легких механічних домішок.
Зверніть увагу
Мінусом просіювання прополісу є те, що ви втрачаєте воскові частинки! Цей цінний продукт, зібраний з поверхні води, можна переплавити і використовувати далі в господарстві.
Корисна порада
За зауваженням бджолярів, більш забрудненим різними механічними домішками є твердий прополіс з щілин і з льотка. Більш якісним і чистим вважається продукт, зібраний з верхньої поверхні вуликів рамок і полотна. За консистенцією він набагато більш м'який.
Гігієна слизової носа - запорука вашого здоров'я. Своєчасне очищення носа допоможе вам сформувати ще більшу стійкість до простудних і вірусних захворювань. Єдиний спосіб ефективно очистити слизові оболонки носа - це промивання, про різні види яких ви дізнаєтеся з цієї статті.
Інструкція
1
Налийте в чайничок з дитячою соскою, одягненою на носик, теплу воду і розведіть в ній невелику кількість солі. Втягуйте воду через носик чайника в кожну ніздрю по черзі, випльовуючи її через рот. Кілька разів видихніть кожною ніздрею в середині процедури, а потім продовжите промивання, поки в чайнику не залишиться води.
2
Змішайте липовий цвіт і кору дуба (10 р) з 5 р звіробою. Залийте збір окропом, настоюйте 3 години і використовуйте для носових інгаляцій. Перед початком інгаляції додайте в настій кілька крапель ялицевої олії. Також настій можна вживати як носових крапель.
3
Змішайте 15 г. шавлії, 10 р липи і 10 м календули. Залийте окропом і настоюйте 2 години. Отриманий настій також застосовуйте у вигляді крапель або п'ятихвилинних інгаляцій.
4
Також можна готувати настій з деревію, материнки та шавлії, або з листя малини, змішаних з мати-й-мачухою і сосновими нирками.
5
Корисно робити носові краплі зі свіжого соку каланхое або алое. Закопуйте в ніс кожні 3 години по 3-4 краплі для позбавлення від нежиті.
Корисна порада
У практиці йоги промивання носа називається Джала Неті і є ефективною методикою очищення слизових носа. У йозі очищення носа необхідно для ефективності дихальних практик - пранаями, а також для підтримки загального здоров'я організму. Особливу увагу очищенню слизових оболонок носа слід приділити при простудних захворюваннях, що супроводжуються закладеністю і підвищеним відділенням носовій слизу.