Як в'язати на круглих спицях. Як зв'язати на кругових спицях шарф.

Перевага кругових спиць полягає в тому, що, крім безшовного в'язання, ними можна в'язати в прямому і зворотному напрямку, а також використовувати їх для в'язання виробів великого розміру таким же чином, як і звичайні спиці. Ними можна користуватися навіть в невеликому просторі. Вони зручні і легкі в роботі, тому вся тяжкість полотна зручно розміщується на колінах.
Вам знадобиться
  • Кругові спиці, звичайна спиця, пряжа
Інструкція
1
Оберіть кругові спиці. Як і звичайні, вони можуть бути виготовлені з різних матеріалів: металу, дерева. Кругові спиці являють собою дві спиці, з'єднані гнучким перлоновим тросом або волосінню. Вони випускаються різної товщини і довжини. Такими спицями дуже зручно в'язати по колу без швів. Їх довжина повинна бути трохи менше ширини деталі, щоб в'язане полотно не розтягувалося.
2
Наберіть необхідну кількість петель на звичайну спицю, такої ж товщини, що і кругові спиці. Щоб при пров'язуванні першого ряду не утворилося отвори, кілька петель першого ряду пров'яжіть разом з вільним кінцем нитки або при наборі петель наберіть «зайву» петлю. Чи не пров'язуючи, перенесіть її на праву спицю і пров'яжіть її разом з першою петлею, при цьому замикаючи коло.
3
Перенесіть зі звичайною спиці на кругові всі набрані петлі і рівномірно розподіліть їх по всій довжині гнучкої ліски, при цьому поверхня самих спиць повинна залишатися вільною. Перевірте, чи немає перевернутих петель! Якщо є, акуратно вирівняйте набірний край.
4
Встановіть позначку для маркування петель або позначте контрастною ниткою перехід на наступний ряд на першій або на останній набраної петлі. Для цього візьміть в праву руку спицю з останньою набраної петлею, а в ліву руку - відповідно, іншу спицю.
5
Далі в'яжіть по колу, звертаючи свою увагу на позначку, яка відзначає кінець кола, що допоможе вам порахувати провязани ряди, і правильно зорієнтуватися в вив'язуванні малюнка.
6
Щоб в'язати у зворотному напрямку, просто перетягніть провязани петлі на щойно звільнену спицю і продовжуйте в'язати від нового клубка. Це зручно при в'язанні різнобарвних візерунків, жаккарда і норвезьких орнаментів. Схема в такому випадку читається спочатку справа наліво (лицьові ряди), а потім навпаки (виворітні ряди).
Корисна порада
Для в'язання в прямому і зворотному напрямку найкраще в'язати спицями, довжина яких становить 60-80 см.