Як навчитися малювати ескізи одягу. Як правильно малювати ескіз манекена одягу.

Перший начерк майбутнього костюма виконує відразу дві функції. Він дозволяє «вхопити за хвіст» саму ідею предмета одягу і в той же час служить інструкцією для її втілення в життя. Щоб з'єднати в одному ескізі ідеальне і матеріальне, дотримуйтесь алгоритму його створення.
Вам знадобиться
  • - папір;
  • - олівець;
  • - ластик;
  • - фарби.
Інструкція
1
Відправною точкою при створенні одягу є ідея. Звичайно, неможливо придумати її навмисно, в один момент. Однак корисно буде накопичувати знання і враження, кожне з яких в результаті допоможуть сформувати задум костюма. Поглядайте якісні журнали про моду, цікавтеся історією костюма і мистецтва в цілому, звертайте увагу на одяг оточуючих. Накопичені емоції в результаті викличуть хвилю натхнення.
2
Як тільки вона прийде, зафіксуйте її на папері. Важливо не намагатися відразу ж намалювати одяг в подробицях, до кожної гудзики. Відволікаючись на другорядні елементи, ви ризикуєте втратити ідею костюма. Простим олівцем накидайте загальні обриси предмета гардероба, намалюйте приблизну форму кожної зі складових частин. Якщо є така необхідність, запишіть кілька асоціацій, які призвели до створення нового образу.
3
Подумайте про те, яку функцію виконуватиме одяг: послужить вона уніформою для офісу, нарядом для урочистих випадків або універсальною річчю на кожен день. У загальних рисах визначте, на яких людей розрахована створювана одяг.
4
Почніть уточнювати обриси придуманого костюма, враховуючи всі зроблені висновки. Від більш великих деталей переходите до менш значущим. Подбайте про те, щоб крій речі відповідав ситуації, в якій її будуть використовувати, і інтересам потенційних користувачів. На цьому етапі ескіз опрацьовується тільки простим олівцем, щоб була можливість прати лінії і вносити правки.
5
Намалювавши вигляд речі спереду, зробіть ескіз бічний і задньої сторін на тому ж аркуші паперу. Тепер можна розробити наймініатюрніші деталі, що додають костюму індивідуальність.
6
Вирішіть, з якої тканини буде зроблена одяг. Залежно від цього виберіть матеріал, яким будете розфарбовувати ескіз. Так, що летить шифон буде легше зобразити аквареллю, а щільний драп - гуашшю.
7
Переходьте до остаточного, «чистового» варіанту ескізу. На новому аркуші паперу виділіть три рівні зони: для малюнка моделі в одязі в анфас, зі спини і в профіль. Намалюйте схематичне зображення людини. Ступінь деталізації цієї частини малюнка залежить від того, наскільки важливі інші складові образу, крім одягу. Можна обмежитися обрисами манекена або ретельно промальовувати зачіску і макіяж.
8
Перенесіть всі напрацювання ескізу костюма на чистовик, об'єднавши їх. Підберіть для моделі аксесуари та взуття, які підходять за стилем. До ескізу можна прикріпити зразки тканин і зробити письмові позначки про особливості крою одягу і окремо промальовані «великі плани» значущих деталей костюма.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=leQ3IpmI4M4