Як навчитися малювати красиво людини. Як малювати людську фігуру.

Зображення людини - завдання, без якого не обходиться жодна художня школа. Учні чекають його з особливим трепетом, адже пара невірних штрихів може зіпсувати результат багатогодинної роботи і образити модель. Щоб звести цей ризик до мінімуму, використовуйте кілька загальних правил малювання людини .
Вам знадобиться
  • - папір;
  • - олівець;
  • - ластик;
  • - інтернет;
  • - модель.
Інструкція
1
Вивчення фігури людини почніть з її пропорцій. Для того щоб розрахувати правильне співвідношення частин тіла на малюнку, використовуйте схему «середньостатистичного» статури. Як одиниця виміру в ній використовується висота голови. Зростання дорослого людини складає приблизно 7,5-8 таких величин. Накресліть на малюнку вертикальну осьову лінію і відзначте на ній вісім рівних відрізків. На відстані від першої верхньої зарубки до другої розташовуватиметься голова. На рівні п'ятої позначки на осі знаходиться пахова область. Відмірявши від нижньої точки осі два таких відрізка, ви обчисліть місце розташування колінних суглобів. Ширина плечей жінки складатиме півтори висоти голови, а чоловіки - дві. Від підборіддя до кінчиків пальців опущених рук вміститься 3,7 одиниць виміру. Корегуйте ці пропорції відповідно до особливостей статури вашої моделі.
2
За таким же принципом будуються правильні контури особи. Взявши за основу стандартні співвідношення його частин, художник змінює їх, орієнтуючись на реальність. Накресліть на папері прямокутник і розділіть його навпіл вертикально і горизонтально. На горизонтальній лінії розташовуватимуться очі. Відстань між ними виявиться рівним ширині крил носа. На горизонтальному відрізку, що розділяє навпіл нижню частину прямокутника, повинен знаходитися кінчик носа. Така ж відстань у верхній частині фігури буде між очима і лінією росту волосся. Лінія нижньої губи «усередненого» особи збігається з серединою самій нижній частині прямокутника.
3
Поступово вивчайте основи анатомії. Щоб намалювати людини , навіть закутаного в одяг, ідеально правильно, потрібно знати, де розташовується кожна його м'яз і в якому місці знаходяться суглоби. Враховуйте в малюнку місце природних згинів рук і ніг і реальний рух м'язів, що змінюють вираз обличчя.
4
Доповніть ідеально побудовані обриси людини правильно намальованої одягом. Закладіть складки тканини там, де зігнуті рука або нога, повторюючи їх обриси і враховуючи жорсткість тканини: якщо тонкі і м'які матеріали повторять обриси тіла, то щільні можуть створювати новий рельєф.
5
Зробити людини красивим або зіпсувати його зовнішність може обраний ракурс малюнка. Намагайтеся не підкреслювати недоліки моделі, вибираючи для неї позу і точку, з якої ви будете на неї дивитися. Чи не малюйте крупного людини , дивлячись на нього знизу вгору і не пишіть зайво субтильну модель на фон з об'ємних предметів.
6
Уважно поставтеся до виставлення освітлення. Простежте, щоб тінь не приховувала обличчя або фігуру людини так, щоб це привело до комічного ефекту на картині (наприклад, ноги в тіні створять враження ширяючого в повітрі тіла).
Зверніть увагу
З одного боку, малювати людини - найпростіше, з іншого - найскладніше, оскільки постаті різних людей і виглядають по-різному. Однак для початку слід навчитися малювати фігуру людини в цілому.
Корисна порада
Людина це - об'єкт для малювання, з яким художник і глядач знайомі дуже добре. Тому так складно навчитися малювати людини. Незначні помилки - більш помітні, і роблять малюнок людини недосконалим. Малювання людини не обмежується знаннями анатомії. Для того, що б навчитися малювати людину потрібно мати велику практику малювання. Намагайтеся навчитися правильно малювати голову, ніс, очі, губи, волосся, руки, і інші частини тіла людини.