Як вибрати електричний конвектор.

Конвекторні обігрівачі є одним з лідерів на ринку кліматичної техніки. Вони зручні, економічні, не спалюють кисень в приміщенні і абсолютно безшумні, оскільки в них немає вентиляторів. Ефект конвекції здійснюється за рахунок того, що тепле повітря з радіатора піднімається вгору, і в нього затягується холодний. Це забезпечує ефективний нагрів.
Інструкція
1
Для початку вам необхідно визначитися з потужністю електроконвектора. Вона залежить від площі приміщення. Приблизна схема розрахунку виглядає так: 400Вт: 5 - 7 м2600ВТ: 8 - 10 м2800Вт: 12 - 14 м21000Вт: 14 - 16 м21200Вт: 17 - 20 м21500Вт: 21 - 25 м22000Вт: 26 - 34 м2Данная схема підходить для приміщень зі стандартною висотою потоків (від 2,4 м до 3 м) при зниженні температури на вулиці до -20 градусів. Якщо ж ви хочете експлуатувати прилад як додатковий засіб обігріву в квартирі, при наявному паровому опаленні, або для легкого обігріву дачного будиночка в літній період, то вам підійде менш потужний прилад. У такій ситуації допустимо зниження потужності до двох-трьох разів.
2
Важлива складова будь-якого обігрівача - термостат. Вони бувають механічними та електронними. Механічний термостат дешевше, але він не так точний, як електронний, і з запізненням реагує на зміну температури в приміщенні. Електронний термостат оперативно реагує на зміни температури в приміщенні і здатний витримувати задану температуру з точністю до десятої частки градуса. Єдиний мінус такого термостата - підвищення вартості приладу до 20-30% в порівнянні з аналогічними моделями. Бувають ще і програмовані термостати, що змінюють ступінь нагріву за заданою вами програмою. Такі моделі коштують ще дорожче, але вони дуже зручні. Наприклад, ви можете налаштувати його так, що в період вашої відсутності конвектор буде витримувати в будинку температуру +10 градусів, а до моменту вашого приходу прогріє повітря до комфортної температури. Відповідно, впродовж дня електроенергії буде споживатися менше. Безумовно, ви просто можете самі перед відходом понизити температуру нагрівання на звичайному механічному або електронному термостаті, а по приходу додому повернути комфортну для вас, але з програмованим термостатом вам не треба буде мерзнути і чекати, поки приміщення прогріється, коли ви прийдете додому.
3
В електроконвектори обов'язково має бути захист від перегріву, так як це прилад, розрахований на автономну експлуатацію. Дана інформація повинна бути вказана в документах на прилад.
4
електроконвектори діляться на два типи за способом установки - на підлогу (на ніжках) і настінний (на кріпленнях). Підлоговий можна переміщати по дому, і він не потребує ніякого монтажу - просто треба підключити в розетку і все. Настінний же кріпитися стаціонарно, але при цьому практично не займає ніякого місця. Такий варіант відмінно підійде, якщо ви чітко визначилися з місцем розташування обігрівача.
5
Крім основних критеріїв вибору електроконвектора вам ще належить визначитися з ціною і дизайном. Дані пункти залежать виключно від вашого гаманця та особистих уподобань. Електроконвектори виробляє безліч різних фірм, на різний смак і гаманець, так що ви з легкістю зможете вибрати ідеальний для вас прилад.
Зверніть увагу
Пам'ятайте про те, що електрика вельми дорого порівняно з іншими видами опалення.
Корисна порада
Якщо ви прийшли в холодне приміщення і включили електроконвектор, то вам недовго доведеться чекати тепла - повітря прогріється дуже швидко.
Комфорт будинку багато в чому визначається підтриманням оптимальної температури в приміщеннях. В холодну пору року для цих цілей використовуються найрізноманітніші опалювальні конструкції. Одним з найбільш популярних приладів, застосовуваних для обігріву житла, є електричний конвектор. При виборі такого пристрою слід звернути увагу на ряд технічних характеристик.
Інструкція
1
Вибираючи конвектор, зверніть першочергову увагу на його потужність. Для стандартного приміщення зі стелями висотою близько 3 м вибирайте прилад, що забезпечує потужність приблизно 1 кВт на 10 кв. м. Для кутової кімнати і для приміщення з великою кількістю вікон і дверей буде потрібно більш істотна потужність.
2
Зверніть увагу на спосіб установки електричного конвектора. Найвдаліше конструкція приладу, яка дозволяє кріпити його на стіні в зручному для вас місці. При цьому встановлювати конвектор необхідно ближче до підлоги, щоб він втягував повітря з нижніх рівнів приміщення, а випускав нагрітий потік через верхні випускні отвори.
3
Для більшої зручності вам слід придбати електроконвектор , що має автоматичну систему регулювання температури. Це дозволяє в деякій мірі підтримувати в приміщенні заданий рівень тепла і вологості. Бажано також, щоб конвектор мав можливість управління з дистанційного пульта і володів кількома програмами, що дозволяють налаштувати систему на певний довготривалий режим роботи.
4
З'ясуйте з технічної документації, з чого виготовлений нагрівальний елемент конвектора. Найшвидше забезпечують нагрів прилади, в яких використовуються елементи на основі алюмінієвого сплаву (силуміну). Така конструкція до того ж забезпечує оберігання пристрою від осідання пилу.
5
Зверніть увагу на тип термостата, використовуваний в конвекторе. Механічний термостат має нижчу вартість, але з деякою затримкою реагує на зміну температури в оселі. Електронний термостат істотно здорожує конструкцію, але дозволяє підтримувати температурний режим з дуже високою точністю. Яким би не був термостат по типу, він неодмінно повинен мати вбудований захист від перегріву.