Як обрізати дзьоб у папуги. Як папузі точити дзьоб.

У деяких домашніх папуг спостерігається деформація дзьоба - він сильно розростається і не дозволяє птахові нормально харчуватися. Зазвичай це відбувається через неправильне утримання вихованця. Щоб допомогти йому, необхідно порадитися з досвідченим ветеринаром. Самостійне обрізання дзьоба у папугу без досвіду може тільки нашкодити йому і навіть привести в загибелі птиці. Вивчіть основні правила цієї копіткої процедури, перш ніж приступати до самостійного опрацювання рогових наростів.
Вам знадобиться
  • - гілки і каміння;
  • - простора клітка;
  • - хороше освітлення;
  • - манікюрна пилка і ножиці (або спеціальний ветеринарний набір);
  • - надфіль;
  • - ватяний тампон;
  • - спирт;
  • - перекис водню або ветеринарний порошок.
Інструкція
1
Не слід негайно приступати до обрізання дзьоба у папугу, якщо він тільки почав ненормально відростати. Роговий наріст може сточиться і природним чином. Регулярно давайте своєму вихованцеві свіжі неочищені гілочки різної товщини, покладіть на дно клітки камені. Кора допоможе йому сточити дзьоб; пересуваючись по шорсткою поверхні, птиця заодно підточить свої кігті. Переконайтеся, що клітина не дуже мала для папугу даного виду - тіснота заважає природному процесу сточування рогових відкладень.
2
Якщо рогові відкладення вже заважають папузі нормально харчуватися, доведеться його видалити самостійно. Попросіть свого знайомого потримати вихованця, так як при різких рухах птиці ви ризикуєте завдати їй травму. Робити все доведеться дуже швидко і разом з тим акуратно, так як папуга не буде терпіти тривалої несвободи. Процедуру обрізки дзьоба можна робити тільки в добре освітленому приміщенні!
3
Обрізуйте міцний цільний наріст (якщо він не шарується і не кришиться) дуже гостро гострими ножицями. Бажано придбати спеціальні ветеринарні інструменти, так як вони більш пристосовані до цієї роботи. Однак можна використовувати і добре відточені манікюрні ножиці. Переконайтеся, що лезо не покриті іржею. Протріть їх ваткою, змоченою в медичному спирті. Ваше завдання - зрізати неприродну частина дзьоба не відразу, а дуже маленькими частинками.
4
Візьміть маникюрную пилочку і акуратно спиляєте відшаровуються роговий наріст. Для обробки сильно запущеного дзьоба великого птаха можна використовувати сталевий надфіль з дрібною насічкою.
5
Не забувайте, що недалеко від кінця дзьоба (всього в декількох міліметрах!) У папугу знаходиться кровоносну судину. Пошкодити його ви ні в якому разі не повинні. Це особливо важливо, якщо ваш вихованець відрізняється темним дзьобом - сосудик може не просвічуватися.
6
Обов'язково заспокойте папугу після стресової процедури і помістіть його в звичну обстановку; дайте побільше чистої питної води і улюбленого корму. Досвідчені ветеринари рекомендують не турбувати птицю після обрізки дзьоба принаймні протягом доби.
Зверніть увагу
Не кладіть у клітку незнайомі породи дерева - вони можуть містити шкідливі для папугу речовини!
Корисна порада
Якщо вам не вдалося обережно обрізати дзьоб у папуги і почалася кровотеча, негайно посипте на ранку спеціальний кровоспинний порошок. Також можна притиснути до місця травми ватяний тампон, рясно змочений в перекису водню. Після цього не відкладайте візит до ветеринара.
Папуга - яскрава, голосиста птах. Непогано приживається в домашніх умовах і може стати для вас вірним другом. Правда, щоб заслужити його довіру, доведеться неабияк потрудитися. Папуги, як, втім, і багато інших домашні вихованці, мають свої особливості, з якими людина зобов'язаний рахуватися.
Вам знадобиться
  • - когтерезка або щипчики для нігтів.
Інструкція
1
У що живуть в неволі папуг деколи відбувається надмірне відростання кігтів. Вони заважають, можуть звиватися в кільце або навіть в спіраль. Це становить небезпеку для птиці. Відросло кіготь може травмувати ногу папугу. Зачепившись за що-небудь, птах може його вирвати. А деколи надмірно відросло кіготь навіть може стати причиною загибелі папугу, якщо заплутавшись, він не зможе звільнитися сам, або йому вчасно не допоможе чоловік.
2
За життя в природних умовах кігті папугу сточуються самі. Можливо, що встановлені в клітці присади мають малий діаметр. При цьому папуга не охоплює їх кігтями. Вони звисають вниз і тому не сточуються самостійно. Досить часто клітини бувають укомплектовані гладкими пластиковими конструкціями. Замініть їх кількома дерев'яними шорсткими жердочками різного діаметру, але не менше 15 мм. Найкращі присади виходять з гілок яблуні, платана, бузини. Клітка повинна бути достатньо вільною, щоб птах мала можливість рухатися. Тоді кігті папугу будуть сточуватися природним чином.
3
Якщо необхідність стрижки всеж виникла, не варто хвилюватися, цю процедуру ви з успіхом можете проробити самі. Придбайте спеціальну когтерезка або щипчики для нігтів. Візьміть папужки в кулак. Якщо він виривається, почекайте трохи, хай заспокоїться. Кігтики птахи мають перебувати у вас між вказівним і середнім пальцями. Великого папугу можна накрити рушником, а процедуру проводити удвох - один тримає, інший стриже. Спочатку розгляньте кіготь напросвет. В ньому добре помітний кровоносну судину. Відступите кілька міліметрів від його кінця і острижися.
4
Якщо ви все ж в зачепили кровоносну судину, прикладіть до ранки кристалик марганцівки. Тримайте до тих пір, поки кров не зупиниться. Стригти кігті молодим папужкам не слід.