Як розібрати автомобільний акумулятор. Як розібрати акумулятор автомобіля.

В процесі експлуатації в автомобільному акумуляторі можуть виникати деякі несправності: окислення вивідних штирів, підтікання електроліту, швидкий саморозряд, коротке замикання та ін. При цьому необхідно несправний акумулятор замінити на новий, а старий розібрати . Але, якщо ви вирішили повністю розібрати автомобільний акумулятор, ви повинні розуміти, що назад зібрати його буде неможливо. Розповіді про те, що можна розібрати, почистити і свінтіть все назад лише казки.
Вам знадобиться
  • - болгарка;
  • - захисні окуляри;
  • - гумові рукавички;
  • - дриль;
  • - зубило та молоток;
  • - скляна банка;
  • - відро;
  • - дистильована вода.
Інструкція
1
В першу чергу злийте електроліт з блоків акумулятора. Електроліт - це кислота, розведена з водою - дуже їдка речовина, яка залишає опіки, роз'їдає тканину і за день 2-3 см металу. Для того щоб злити весь електроліт, необхідно дрилем просвердлити дірки на днище акумулятора. Колічествово дірок залежить від кількості блоків (відсіків) акумулятора. По черзі просвердлите отвори і вилийте електроліт в банку.
2
Тепер через ці отвори ретельно промийте відсіки дистильованою водою. Як тільки ви переконалися, що в акумуляторі більше немає електроліту, по периметру відпилюйте кришку за допомогою болгарки. Після, притримуючи акумулятор, витягніть цю кришку.
3
Після цього роз'єднаєте і витягніть всі частини акумулятора. Для цього за допомогою зубила та молотка розбиваємо всі з'єднання всередині акумулятора. Майже в кожному відсіку акумулятора є кислота, тому варто бути гранично уважним, і витягувати всі частини лише надівши рукавички і захисні окуляри. Для того щоб позбутися від кислоти і залишків електроліту, залийте весь акумулятор водою і вимийте всі речовини. Використану воду злийте в відро. Після повного спустошення акумулятора повинен залишитися лише корпус і роздроблені сполуки відсіків.
4
По закінченню робіт повторно промийте корпус водою, а витягнуті деталі занурте в ємність з водою на пару днів для повного видалення кислоти. От і все, акумулятор повністю розібраний!
Зверніть увагу
Слідкуйте за тим, щоб електроліт і кислота не потрапили на відкриті ділянки тіла.
Корисна порада
Заздалегідь підготуйте всі потрібні інструменти і пристосування, для того щоб не бігати взад-вперед. А ще краще знайти собі помічника. І бажано розбирати акумулятор в добре провітрюваному приміщенні, оскільки електроліт і кислота виділяють дуже токсичні пари.