Як закріпити ялинку в цебрі.

Жива ялинка традиційно вважається кращим прикрасою новорічних свят. Можна встановити дерево на звичайну хрестовину або іншу спеціальну покупну підставку (у вигляді діжки, пня з поглибленням, інтер'єрного кашпо і т.п.). Однак багато господарів вибирають більш економічний спосіб - закріплюють ялинку в звичайному відрі . Деякі хитрощі допоможуть вам не тільки надійно зафіксувати стовбур, але і зберегти хвою новорічної красуні свіжої і блискучою на досить тривалий час.
Вам знадобиться
 • - стійке відро;
 • - пісок або суглинок;
 • - камені;
 • - пластикові пляшки 1,5 л;
 • - вода;
 • - табурет;
 • - мотузка;
 • - цвях;
 • - дошка або коло з деревини;
 • - елементи декору;
 • - пульверизатор;
 • - сокира;
 • - живильний розчин (желатин, цукор, аспірин, сечовина).
Інструкція
1
Виберіть стійке емальоване відро і приготуйте грунт для установки їли. Зазвичай для цих цілей використовується пісок або суглинок; для кращої фіксації ствола можна підмішати в основний наповнювач невеликі камені. Поставте дерево точно по центру ємності і щільно утрамбуйте його піском. Потім полийте грунт водою кімнатної температури. Слідкуйте, щоб наповнювач відра завжди залишався вологим - це краще утримає ялинку і довше збереже її свіжою.
2
Запасіться заздалегідь пластиковими 1,5-літровими пляшками однакової конфігурації. Щоб закріпити ялинку в відрі , заповніть всі ємності водою і щільно встановіть їх навколо стовбура. Викладати судини необхідно круговими рядами, постійно змінюючи положення сусідніх пляшок: то горлечком вниз, то верх. Зазвичай цей спосіб дозволяє добре утримати в відрі ялинку невеликого або середнього розміру. Однак у цьому випадку хвойне дерево швидко засохне в опалювальному приміщенні - воно простоїть тільки протягом новорічних свят.
3
Переверніть великий табурет верх ніжками і помістіть в середину відро підходящого розміру. На дно можна покласти шматок дерев'яної дошки або круга з довгим цвяхом вістрям верх. Заздалегідь проробіть невеликий отвір в стовбурі (трохи менше діаметром, ніж кріпильний елемент). Увіткніть ялинку в стрижень; прив'яжіть ствол линвою до ніжок табурета і заповніть відро водою.
4
Можна використовувати додаткові поперечні планки, які будуть кріпитися до стовбура і втримають новорічну ялину в відрі з водою. Натомість деякі умільці обрубують нижні гілки до певної довжини (вони повинні упиратися в стінки судини!), І так зміцнюють ялинку в відрі . Ствол високого і важкого дерева рекомендується додатково зафіксувати за допомогою трьох відрізків мотузки, прив'язаних до стіни. Прив'язь повинна бути схожа на зірку з трьох променів.
5
Вам залишилося тільки красиво прикрасити підніжжя новорічної ялинки. Відро з піском або водою не можна нічим накривати, щоб ствол дихав. В цьому випадку можна вирізати і оформити цікаву картонну декорацію у вигляді хатинки або замету або заздалегідь помістити ємність в оригінальне кашпо. Якщо ж ви не ставите перед собою завдання зберегти дерево свіжим якомога довше (наприклад, при використанні пляшок), то просто оберніть відро білим тюлем і задекоріруйте його мішурою і конфетті.
Корисна порада
Ялинку у відрі з піском можна зберегти живий до кінця зими. Для цього у воду для поливу можна додавати цукор (25 г на 3 л), аспірин (по таблетці) і невелика кількість желатину і сечовини з квіткового магазину. Подавайте живильний водний розчин через кожні дві доби. Незалежно від способу установки ялинки (пісок, суглинок або вода), зріз її стовбура (під кутом 45 градусів) необхідно відновити і очистити від кори на 10 см. Так поживні речовини будуть краще вступати в ствол. Хвою регулярно збризкуйте чистою водою кімнатної температури з пульверизатора.