Як зняти гіпс з ноги. Як розрізати Гібс.

Гіпс накладається в травмпункті на термін від одного місяця. Знімають гіпс також в травмпункті. Для зняття використовують звичайні ножиці, кусачки і гострі ножі. Не складає труднощів прибрати накладений гіпс і в домашніх умовах. Головне робити це, через вказаний лікарем термін і після зняття пройти контрольне обстеження і отримати призначення фахівця для проведення реабілітаційних процедур, так як поламана кінцівка, незалежно від того рука це, нога або стегно, довго перебуває в атрофованих стані і відмовляється виконувати свої прямі функції.
Вам знадобиться
  • - кравецькі ножиці;
  • - гострий ніж;
  • - тепла вода.
Інструкція
1
Гіпс накладається на фіксуючий бинт. Сам гіпс зняти абсолютно не важко. Зробити це можна сухим способом або з використанням розмочування, що ще простіше. Для зняття гіпсу сухим способом скористайтеся кравецькі, гострими ножицями, пилою по металу і гострим ножем.
2
Так як з часом кінцівку під гіпсом худне, а сам гіпс розхитується під впливом руху, то під нього легко засунути пальці. Знімайте гіпс з використанням сторонньої допомоги, хоча для зняття гіпсу на нозі можна обійтися власними силами.
3
Ножицями або ножем працюйте у напрямку зверху вниз з внутрішньої сторони гіпсу. Якщо розрізати його із зовнішнього боку і направляти гострі інструменти в бік кінцівок, то можна легко отримати травму. Працювати слід дуже повільно, і розрізати гіпс шматочок за шматочком, поки він не буде розрізано повністю. Далі йде найважче - це відірвати прилип до волосся гіпс. Робіть це різким рухом, тому що якщо відривати поступово, то буде ще болючіше. Не лякайтеся виду ноги або руки під гіпсом. Можуть бути гематоми і синці, все з часом розсмокчеться і пройде. Спочатку потрібно раніше використовувати милиці, так як всі м'язи за час перебування в гіпсі розучилися виконувати свої функції і для їх відновлення необхідно час.
4
Зняти гіпс за допомогою розмочування в кілька разів простіше, до того ж не доведеться терпіти біль від виривання волосся, як у першому випадку. Просто розмочити гіпс в теплій воді, у ванні і розріжте за допомогою ножиць. Використання ножиць потрібно з тієї причини, що фіксують бинти неможливо відірвати руками.
Корисна порада
Як вже зазначалося вище, після зняття гіпсу пройдіть контрольне обстеження і отримаєте призначення лікаря. У деяких випадках може знадобитися курс масажу або фізіотерапія.