Як змінити свій характер на краще. Як можна змінити свій характер.

Слово « характер » в перекладі з грецької мови означає «відбиток». Психологи під цим терміном розуміють поєднання рис особистості, що виявляються у звичках, вчинках і визначають ставлення з оточуючими. Народна мудрість говорить «посієш характер - пожнеш долю». Як можна змінити на краще свій характер , щоб майбутнє заграло в райдужних фарбах?
Інструкція
1
Характер формується вже в ранньому віці, і нові риси уживаються зі старими тільки в разі їх спорідненості. Однак є можливість кардинально поміняти характер і в більш пізньому віці. Змінюватися взагалі ніколи не пізно - так вважають психологи. Яким чином це можна зробити? В першу чергу ваше бажання змінити себе повинно стати усвідомленим і серйозним. Вистачить просто мріяти - переходите до дій!
2
Візьміть листок паперу, розділіть його вертикальною лінією на дві частини. У першому стовпці запишіть ті риси характер а, від яких ви хочете позбутися. У другому - дії, в яких непотрібні риси проявляються. Потім приступайте до кропіткої роботи: відстежуйте дії з другого списку і припиняйте їх. Наприклад: вам не подобається, що у вас занадто м'який характер і цим все користуються, завантажуючи своєю роботою. Ця риса проявляється в тому, що ви не можете відмовити колегам в допомозі. Усвідомивши це, наступного разу ввічливо відмовте прохачеві.
3
Спочатку, звичайно, доведеться складно. Не звикли до такої реакції прохачі наполягатимуть, тиснути на жалість. Вам потрібно буде «зламати себе» і триматися вибраної стратегії. Рано чи пізно, люди звикнуть, що «їхати на вас» далі не вийде і прохання припиняться. А ви звикнете до нової моделі поведінки, і вона з часом стане новою рисою характер а.
4
Інший спосіб змінити свій характер - знайти зразок для наслідування. Ця методика так само досить ефективна. Рівняйтеся на того, кого ви вибрали як модель, постійно запитуйте себе - що він зробив би в тому, чи іншому випадку. Щоб методика наслідування спрацювала, потрібно зуміти «влізти» в цієї людини, розібратися в його характер е.
5
Наприклад, вам подобається як розкуто і вільно ваша подруга спілкується з молодими людьми. Ви хочете робити це так само легко і невимушено, як і вона. Просто скопіювати її поведінка - не вихід. Так ви будете схожі на погану актрису, що грає чужу роль. Хороший актор завжди «вживається» в свого героя, зріднюємося з ним. Це потрібно зробити і вам. Впевненість вашої подруги в спілкуванні напевно заснована на таких якостях, як хороша комунікабельність, широкий кругозір, багатий словниковий запас.
6
Загалом - працюйте над собою і все у вас вийде. Немає нічого неможливого, якщо прагнути до мети і робити все для її досягнення!
Корисна порада
Якщо ви хочете поміняти свій характер, постарайтеся, хоча б на час, змінити і своє оточення. Предстаньте перед своїми новими колегами або знайомими таким, яким вам хотілося б бути. Оскільки вони не знали вас раніше, нові знайомці підтримають ваш новий образ і, самі не підозрюючи, допоможуть вам дотримуватися обраної стратегії преображення.