Як закладати мазь за віко.

При лікуванні деяких очних захворювань офтальмологи призначають мазі, які закладаються за нижню повіку . Для того щоб виконати цю маніпуляцію не потрібно володіти медичною освітою. Вона досить проста і легко здійсненна в побутових умовах.
Вам знадобиться
  • - скляна лопаточка;
  • - стерильний ватний кульку;
  • - стерильна марлева серветка.
Інструкція
1
Вимийте з милом і обдайте окропом для дезінфекції скляну лопаточку, якою ви будете закладати мазь.
2
Перевірте густоту мазі. При зберіганні в холодильнику або прохолодному приміщенні мазь може загуснути, і в цьому випадку її буде незручно закладати за повіку . Густу мазь відігрійте прямо в упаковці в теплій воді.
3
Ретельно вимийте руки і витріть їх.
4
Посадіть пацієнта обличчям до світла зі злегка відхиленою назад головою або укладіть на горизонтальну поверхню без подушки.
5
Відкрийте упаковку з мазь ю. У праву руку візьміть лопаточку і наберіть потрібне її кількість. Мазі не повинно бути багато, тому вона буде витікати з очної щілини, потрапляти на вії, склеювати повіки і викликати їх свербіж.
6
Візьміть стерильний ватний кульку в ліву руку. Попросіть пацієнта подивитися вгору, ватним кулькою відтягніть вниз нижню повіку .
7
Тримайте лопаточку паралельно очної щілини і покладіть мазь в поглиблення між внутрішньою поверхнею нижньої повіки і очним яблуком. Обережно приберіть лопаточку рухом руки, спрямованим до скроні, залишаючи мазь за повіку м.
8
Приберіть ватяну кульку і попросіть пацієнта покліпати кілька разів. Ці рухи дозволять мазі рівномірно розподілитися під повіками. Якщо пацієнт не може моргати, то ватним кулькою злегка помасажуйте закриті повіки.
9
Видаліть стерильною марлевою серветкою надлишки мазі, якщо вони все ж є.
10
Візьміть іншу лопаточку, вату і марлеву серветку, якщо вам необхідно проробити таку ж маніпуляцію з іншим оком. Якщо лопаточка всього одна, то знову продезінфікуйте її. Це необхідно для профілактики поширення інфекції з одного ока на інший.
11
Якщо ви закладаєте мазь за повіку собі, то встаньте перед дзеркалом так, щоб ваше обличчя добре освітлювалося. Виконуйте ті ж рухи і в тому ж порядку.
12
Якщо ви лівша, то лівою рукою закладайте мазь, а правою зволікайте нижнє повіку .