Як побудувати басейн у лазні.

Басейн в бані вже не є чимось фантастичним. Тепер не потрібно бігти після парної в ополонку - сучасні лазні та сауни будуються величезних розмірів з басейнами близько парилки.
Вам знадобиться
  • - гравій;
  • - пісок;
  • - опалубка;
  • - бетон марки W-8;
  • - водостійка штукатурка ;
  • - гідроізоляція;
  • - оздоблювальні матеріали та атрибути.
Інструкція
1
Щоб побудувати басейн в бані, необхідно визначитися з його типом, так як можна зробити стаціонарний, збірний вбудований в підлогу або стоїть на поверхні, а також встановити готовий спа-басейн з усіма сучасними конструкціями . Кожен вибирає свій тип, залежно від матеріальних можливостей і потреб.
2
Зі збірно-розбірними конструкціями все зрозуміло. Для них риється котлован і в нього монтується каркас басейну. Більш складна установка у стаціонарного басейну. Його можна планувати як на етапі будівництва, так і після нього.
3
У будь-якому випадку, якщо установка проводиться нижче рівня підлоги, викопайте котлован потрібного розміру. Він повинен знаходитися на відстані 70 см від фундаменту лазні. Також слід враховувати рівень проходження ґрунтових вод, тобто в місцевості, де грунтові води розташовано дуже близько до поверхні землі, абсолютно нераціонально встановлювати басейн нижче рівня підлоги, так як з часом попливе не тільки басейн, а й фундамент. У районах розташування грунтових вод дуже низько, найбільш підходящий варіант установки - це нижче рівня підлоги. Стаціонарна споруда розрахована на тривалий термін служби і прослужить без ремонту не менше 50 років.
4
Низ котловану отсипьте як для фундаменту товстим шаром піску і гравію. Встановіть опалубку внизу басейну і по краях. В опалубку вмонтуйте арматурний каркас. Вода має величезний питому вагу, тому стіни повинні бути міцними товщиною не менше 50 см, як з боків, так і внизу.
5
Встановіть труби, по яких буде стікати вода з басейну при її заміні і залийте всю опалубку бетоном. Звичайний бетон для басейнів не підходить, тому використовуйте готовий в міксерах марки W-8. Залитої чаші необхідно сохнути протягом 31 дня.
6
Зніміть опалубку, оштукатурьте всі поверхні з використанням водостійких складів, що продаються в господарських супермаркетах під різними торговими назвами і від різних виробників, призначені спеціально для штукатурення басейнів.
7
На всю поверхню штукатурки нанесіть гідроізоляційний шар з матеріалів, призначених для використання у воді.
8
Все. Далі обробіть басейн на власний розсуд. Встановіть протиковзкою плитку, перила зі сходами, водонагрівальні установки, систему очищення води. Всі ці елементи представлені у продажу на будь-який смак і гаманець.