Як відремонтувати пластик.

Якщо на пластмасових деталях з'явилися невеликі відколи, тріщини і подряпини, то найчастіше можна відремонтувати їх своїми руками. Оновити виріб допоможуть паяльник, спеціальний склеювальний склад і деякі інші інструменти і матеріали. При певному майстерності домашній ремонт пластика дає непоганий результат. Однак якщо ви зіткнулися з серйозним пошкодженням якої-небудь лицьовій деталі (наприклад, автомобіля або мотоцикла), то рекомендується звернутися в професійну майстерню.
Вам знадобиться
 • - паяльник або клей;
 • - ацетон;
 • - губка;
 • - наждак;
 • - скловолокно;
 • - дріт-припой;
 • - струбцина або малярний скотч;
 • - арматура;
 • - грунтовка для пластику;
 • - барвник;
 • - лак.
Інструкція
1
З'ясуйте склад пластика - його маркування повинно позначатися на вивороті вироби (наприклад, PA - поліамід або РР - поліпропілен). Важливо вивчити властивості даного матеріалу, тому що від цього буде залежати вид ремонту - склеювання або зварювання. Полімери-термопласти (оргскло, поліетилен, поліпропілен та інші) легко піддаються переробці. А ось розплавити так звані реактопласти (в їх складі феноло-формальдегідні, епоксидні та інші смоли і наповнювачі) у вас не вийде. Знадобиться спеціальний клей.
2
Підберіть в будівельному матеріалі клеїть, епоксидну смолу для даного виду пластмаси і проконсультуйтеся з грамотним продавцем. Точно дотримуйтеся інструкції виробника. Зашкурьте склеюються поверхні, очистіть їх від забруднень і знежирте ацетоном. Можна проклеїти розлом безпосередньо по шву, або ж попередньо зміцнити його скловолокном.
3
Використовуйте для спайки продірявився пластикової деталі дріт-припой ідентичного хімічного складу. Обробіть робочі частини наждачним папером на сантиметр від кромки, так як приварювати частина повинна буде заступити на залишений припуск для міцності шва. Зберіть зруйнований на частини пластик і зафіксуйте їх струбциною (фіксуючим інструментом) або малярським скотчем.
4
Починайте паяти тонкий пластик з «обличчя», щоб на видимій поверхні не виступив негарний бугор. Ремонтувати пластмасу більш щільного складу можна відразу з виворітного боку. Проведіть паяльником по тріщинці; прикладіть припой і вплавьте його в товщу розм'якшеного матеріалу. З обороту роботи можна використовувати більш товстий дріт.
5
Деякі майстри поєднують спайку пластика з армуванням (посиленням конструкції). Для цього рекомендується придбати спеціальну латунну або бронзову сітку (близько 0,2 мм в товщину). Армуючий матеріал наріжте на смуги потрібного розміру. Ваше завдання - докласти підсилювач до внутрішньої поверхні відколу і (розігріваючи пластик паяльником) втопити його в розплавленому матеріалі.
6
Підготуйтеся до косметичного ремонту пластика . Склеєну або запаяну поверхню потрібно відмити, зашкуріть наждачним папером №1000 і протерти ацетоном.
7
Струсніть балон з ґрунтовкою для пластика , растрясіте його протягом 10 хвилин і нанесіть на пошкоджену деталь з відстані 20 см. Якщо інструкція на упаковці має інші вказівки, обов'язково дотримуйтеся порад виробника. Покрийте пластик 2-3 шарами ґрунту (в залежності від глибини пошкодження), дайте йому висохнути і знову пройдіться по виробу наждаком і ацетоном.
8
Заключним етапом ремонту пластмаси стане розпорошення спеціального барвника. Переконайтеся, що він розроблений саме для даного матеріалу. Нанесіть необхідну кількість декоративних шарів; перед кожним новим покриттям дайте попереднього підсохнути протягом 15-20 хвилин. При необхідності через годину після фарбування покрийте виріб лаком. Вам вдалося відремонтувати пластик, проте до повного висихання його необхідно оберігати від пилу та інших забруднень.