Як з'єднати жорсткі диски.

Часто користувачам потрібно об'єднати декілька жорстких дисків в один масив, для чого використовується технологія RAID. Налаштування RAID-масиву на більшості сучасних материнських плат доступна будь-якому користувачеві і не викличе значних ускладнень.
Інструкція
1
Розглянемо настройку RAID-масиву на прикладі поширеного AMIBIOS. Розібравшись з його налаштуваннями, легко можна проробити те ж саме в BIOS інших виробників.
2
Ввести налаштування BIOS вашого комп'ютера, для чого натисніть клавішу DELETE відразу після його включення, ледь по екрану побіжать рядка завантаження.
3
Перейдіть в розділ "SATA Configuration".
4
В пункті "Configure SATA as" виставте значення "RAID".
5
Виходьте в основне меню BIOS, виберіть пункт "Save and exit", комп'ютер перезавантажиться.
6
Під час його завантаження (до початку завантаження операційної системи) натисніть одночасно клавіші CTRL + I. Ви потрапите в меню настройки RAID.
7
Виберіть тип масиву, який бажаєте створити, і жорсткі диски, що підлягають об'єднанню. Збережіть налаштування і перезавантажте комп'ютер.
8
Тепер операційна система буде бачити ваші жорсткі диски як один масив.
Зверніть увагу
Пуск - панель управління - адміністрування - управління комп'ютером - керування дисками. Видалити непотрібні розділи і створити один великий. отфарматіровать.
Корисна порада
У цьому допоможе програма Acronis Disk Director Suite, яка вміє не тільки розбивати жорсткий диск на розділи, а й об'єднувати декілька розділів в один.
В сучасних операційних системах сімейства Windows логічні розділи жорсткого диска можуть бути об'єднані для створення загального простору зберігання файлів. Ви також можете форматувати нерозмічену області та створювати розділи поза логічного диска, який використовується в системі.
Інструкція
1
Для доступу до програми, яка відповідає за редагування розділів жорсткого диска, натисніть «Пуск» і виберіть розділ «Комп'ютер», натиснувши на нього правою клавішею миші. У контекстному меню виберіть рядок «Управління» і дочекайтеся появи нового вікна.
2
У списку запропонованих розділів в лівій частині вікна виберіть пункт "Керування дисками". Перед вами з'явиться перелік логічних розділів, створених в системі. Щоб управляти ними, використовуйте команди, представлені в розділі панелі інструментів вікна або через виклик контекстного меню. За допомогою правої кнопки миші виберіть те, який хочете об'єднати з іншим розділом.
3
У контекстному меню натисніть «Видалити том». Перед твором операції бажано зберегти все зберігаються на диску дані на іншій області диска, яку ви не будете змінювати, або на окремому знімному носії.
4
Аналогічним чином зробіть видалення розділу. Для цього натисніть правою клавішею миші на видаленому томі і виберіть «Видалити розділ».
5
Клацніть правою кнопкою миші на диску, до якого ви хочете додати щойно віддалений логічний носій, і виберіть опцію «Розширити том».
6
Ви побачите вікно майстра розширення томів. Натисніть «Далі» і виберіть логічний диск, який хочете підключити, а також кількість вільного місця, яке необхідно додати. Дана операція проводиться за допомогою опції «Додати» або «Видалити» в центральній частині вікна майстра.
7
Підтвердіть зазначені вами параметри, натиснувши на клавішу «Готово». В результаті проведених дій ви отримаєте збільшений диск, який можна буде переглянути через меню «Пуск» - «Комп'ютер», де представлені всі підключені до комп'ютера розділи і носії інформації. Операція розширення завершена. Ви можете почати використання створеного томи або продовжити роботу в програмі для проведення розмітки.