Як побудувати вігвам. Як зробити вігвам своїми руками.

Вігвам - це споконвічне житло індіанців. Він являє собою конусообразное будова, що складається з каркаса і натягнутого на нього покриття. Нагорі залишається діра для виходу диму. Вігвам надзвичайно простий у виготовленні, і його можна побудувати дуже швидко.
Вам знадобиться
  • Рівна площадка;
  • Шість або вісім жердин потрібної довжини (залежить від розміру вигвама);
  • Покриття для вигвама (шкура, брезент, тент або парусина);
  • Фарби та прикраси (по желанию);
  • Колышки;
  • Веревка;
  • Нож;
  • Топор;
  • Лопата.
Інструкція
1
Для початку вам потрібно підготувати майданчик, на якій буде побудований вігвам. Цей майданчик є одночасно і фундаментом, і підлогою, так що поставтеся до цього етапу серйозно. Вона повинна бути рівною і гладкою, землю бажано утоптати, попередньо забравши з неї каміння, гілки та інше сміття.
2
Наступний крок - установка жердин каркаса. Необхідно пов'язати жердини нагорі мотузкою, а нижніми кінцями встановити на землі таким чином, щоб вийшов конус. Не робіть його занадто гострим або занадто похилим - конструкція буде нестійкою. Для надійності можна викопати невеликі ямки в землі і встановити держаки в них, тоді вони точно не з'їдуть, і вігвам вийде більш надійним.
3
Наступний крок - натягнути покриття на отриманий з жердин каркас. Індіанці використовували кінські шкури, зшиті в один шматок потрібної форми. В сучасних умовах не обов'язково використовувати такий матеріал, можна обійтися брезентом, парусиною, тентової тканиною. Вам знадобиться коло з радіусом у висоту вигвама. Від центру до краю кола повинен бути розріз, щоб зручніше було натягувати тканину на каркас. В середині повинна бути кругла дірка, приблизно півметра в діаметрі - через неї буде виходити дим від багаття, оновлюватися повітря і проникати сонячне світло. Отже, натягніть покриття на каркас, прихопивши зверху мотузкою до жердинам. Знизу воно прибивається кілочками до землі. Один кут тканини близько розрізу не треба закріплювати кілочками - це буде відкидається вхід в вігвам. Постарайтеся натягнути і рівно все закріпити, щоб не було складок і зморшок. Тоді вігвам вийде гарним і акуратним на вигляд.
4
Отже, вігвам готовий. Якщо вам хочеться додати йому «індіанський» колорит, наприклад пристосувати для ігор дітей, то можна прикрасити готову споруду пір'ям, а тканинні стіни розмалювати. Все залежить лише від вашого таланту і фантазії.
Зверніть увагу
Вігвам - пожежонебезпечна будову. Будьте обережні при розпалюванні багаття і не залишайте дітей без нагляду при запаленому вогні.
Корисна порада
Якщо ви будете закривати вігвам від дощу поліетиленовою плівкою, то він буде стояти весь сезон і радувати вас і ваших дітей.