Як заштукатурити стеля. Як заштукатурити правильно стелю.

Штукатурка стелі процес досить трудомісткий, вимагає великих витрат часу. Але результат коштує всіх витрачених зусиль. Красива рівна поверхня, на яку ідеально ляжуть та фарбування, і побілка, і шпалери стане справжньою окрасою будь-якого приміщення.
Інструкція
1
Підготуйте стеля . Широким пензлем або валиком намочіть ділянку поверхні розчином йоду (один пухирець йодного розчину на 10 л води) або спеціальної смивкой для фарби. Гострим шпателем видаліть залишки побілки, штукатурки. Якщо є дриль з насадкою у вигляді металевої щітки, процес видалення значно спроститься. За допомогою молотка обережно видаліть з тріщин і кутів стару шпаклівку.
2
Нанесіть в місцях тріщин і рустів ґрунтовку. Зашпаклюйте швидковисихаючої гіпсовою шпаклівкою всі нерівності. Застосовуйте армуючу стрічку в найбільш складних місцях. Вона укладається на тільки нанесену шпаклівку і розгладжується шпателем. Якщо тріщини глибокі, проклейте їх смужками склосітки або задуйте монтажною піною. Все зашпатльовані тріщини зашліфуйте наждачним папером.
3
Широкій пензлем або валиком нанесіть ґрунтовку на всю площину стелі. Дайте їй висохнути. При необхідності процедуру повторіть.
4
Визначте, який стеля потрібен - просто рівний або абсолютно горизонтальний. Якщо потрібно горизонтальний, то встановіть маячки. Для цього виміряйте відстань від стельової плити, до підлоги по кутках приміщення. Найменший розмір, за допомогою гидроуровня перенесіть на решту три кута. За отриманими мітках відбийте фарбувальної ниткою рівень стелі по периметру. Забийте по цій лінії на всіх стінах і кутах дюбелі і натягніть на них нитку. Нитки повинні проходити вздовж, упоперек і по діагоналі приміщення. За цим ниткам виставите маяки на тому ж розчині, який використовується для штукатурки. Відстань між профілями - маячками виставляйте на 20 см менше, ніж ширина правила. Для звичайного рівного стелі маячки не виставляють.
5
Замісити розчин, строго дотримуючись інструкції на упаковці. Використовуйте для розмішування міксер або дриль з насадкою. Нанесіть шпателем розчин на стеля і зигзагоподібними рухами правила на себе, розтягніть по поверхні суміш. Якщо товщина шару більше 3 см, укладайте штукатурку в два етапи. Нанесіть перший шар і гребінчастим шпателем створіть профіль. Дайте просохнути, нанесіть другий шар. Вирівняйте правилом.
Зверніть увагу
Якщо товщина шару виходить більше 5 см, то штукатурити стелю не варто. Вирівняйте його іншими способами.