Як закрити щілини в дерев'яних підлогах.

На жаль, дерев'яні підлоги з часом приходять в непридатність. Утворюються тріщини, щілини , відколи. Продовжити термін служби таких підлог може тільки регулярний догляд і поточний ремонт. Закладення тріщин у підлогах - процедура нескладна і не вимагає якихось особливих знань. Головне - бажання і, звичайно, трохи терпіння.
Інструкція
1
У першу чергу звільніть приміщення від меблів і помийте підлогу. Особливу увагу приділіть щілинах - при необхідності вичистіть їх, використовуючи жорстку щітку або шпатель. Уважно огляньте підлоги: якщо щілин досить багато, позначте їх, використовуючи, наприклад, звичайний крейда. Така дія полегшить процес ремонту і дасть можливість якісно виконати роботу.
2
Підготуйте суміш для закладення щілин в підлозі. Існує багато способів приготування таких срставов, один з найбільш популярних - з використанням деревної тирси і гіпсу. Змішайте деревна тирса з гіпсом в пропорції один до одного, залийте водою і доведіть суміш до однорідної маси. Не лийте відразу багато води, робіть це поступово: склад повинен вийти досить густої консистенції. Під час перемішування додайте трохи лимонної кислоти (з розрахунку одна третя частина ложки на п'ять літрів води).
3
Для закладення глибоких і широких тріщин скористайтеся дерев'яними вставками. Якщо цього не зробити, то в цьому місці знову швидко виникне щілину. Вставка повинна повністю закрити діру і не виступати над поверхнею підлоги. Після цього залийте щілину приготованим розчином. При закладенні невеликих тріщин користуйтеся тільки сумішшю. Пам'ятайте, що економія в даному випадку недоречна: склад повинен повністю заповнити щілину, без утворення повітряних прошарків, а його надлишки легко видаляються.
4
Після закінчення робіт по закладенню всіх дефектів видаліть залишки суміші і зашліфуйте відремонтовані місця дрібною шкіркою. Пофарбуйте підлогу фарбою для підлоги, найкраще масляної або емаллю. Це додатково зміцнить забиті щілини і дозволить зберегти ефект від виконаної роботи надовго.
Корисна порада
1. Якщо щілини в підлозі потрібно закласти швидко або немає можливості возитися з гіпсом, то використовуйте монтажну піну. Цей спосіб досить ефективний і довговічний, але більш дорогий. Просто задуйте піною всі щілини. Якщо обсяг виконуваних робіт невеликий - має вистачити одного баллончіка.2. Щоб уникнути неприємностей, пов'язаних з утворенням повітряних щілин у підлозі, після ремонту укладіть лінолеум або килимове покриття. Це вбереже підлогу від зайвих навантажень.
Зазори в підлоговому покритті і утворилися з часом щілини нікого не роблять щасливим. Вічно зачіпаючи подібні тріщини, ми ще більше псуємо підлогу, і, до того ж, у деяких випадках калічимо себе. Однак позбутися від маленьких "неприємностей" досить просто, варто лише слідувати декільком простим крокам. Як закрити щілини в підлогах?
Інструкція
1
Очистіть приміщення, в якому буде проводитись ремонт підлоги: винесіть всю можливу меблі і вимийте підлогу. Якщо щілин досить багато, то позначте їх для себе, наприклад звичайним крейдою. Виконати всю роботу і виявити, що пропустили одну щілинку - вельми неприємний досвід.
2
Підготуйте суміш для закладення щілин. Ви можете або знайти один з безлічі рецептів в інтернеті, або скористатися нашим, найбільш популярним методом. Розмішайте звичайні деревна тирса з гіпсом один до одного і залийте водою. У момент розмішування додайте лимонної кислоти (її потрібно зовсім небагато, на 5 літрів всього одна третина ложки). Не додавайте занадто багато води, суміш повинна бути густа.
3
Знайдіть найбільш глибокі щілини і підготуйте невеликі дерев'яні вставки. Перед тим, як заливати подібні щілини , закладіть її вставкою, і лише потім закладайте сумішшю. Маленькі щілинки зашпаровуйте просто сумішшю, не бійтеся переборщити із закладенням - надлишок можна завжди прибрати, а ось з не промазати щілиною мороки не оберешся.
4
У завершенні роботи обов'язково прокрасьте підлогу олійною фарбою, що дозволить новому підлозі довше тримати форму.
5
Якщо щілини потрібно закласти більш швидким способом, або просто немає бажання возитися з гіпсом, купіть балончик звичайної монтажної піни і задуйте щілини . Результат буде достатньо довгостроковим, а одного балона вистачить на весь будинок.
6
Щоб не думати надалі про щілини в підлозі, відразу ж після ремонту підлоги покладіть зверху шар лінолеуму, це дозволить вам забути про неприємності пов'язаних з ним.