Як малювати комах.

У звичайному житті комахи, як правило, викликають неприязнь. Але, як не парадоксально, вони можуть бути корисні у творчості. Незвичайне і складну будову тіла цих істот робить їх цікавим об'єктом для малювання.
Вам знадобиться
  • - папір;
  • - пір'я;
  • - туш;
  • - простий олівець;
  • - ластик.
Інструкція
1
Незвичайну структуру тіла комах допоможе передати туш, яка зробить малюнок лаконічним і в той же час виразним. Підберіть підходящу для цього матеріалу папір. Вона повинна бути досить щільною (не тонше акварельного), але в той же час гладкою, щоб лінія виходила чіткою і рівною, а перо не дряпається лист.
2
Для малювання різних частин комахи вам знадобляться три види пір'я - бамбукове, пташине і металеве. Перше даватиме широку насичену смугу, друге дозволить робити більш довгі і живі штрихи, а третє гарантує чуйний відгук на рух руки і тонкі лінії.
3
Малювати комаха краще з натури. Копіювання з фотографій завадить роботі з об'ємом об'єкта. Виберіть ракурс, з якого будете дивитися на «модель». Оскільки вона нестандартна, вас можуть зацікавити не тільки вид в анфас і профіль, але і малюнок на животі або вид на розкриті крила зверху.
4
Зробіть начерк олівцем істоти. Виконуйте його тонкими дуже світлими лініями. Основну частину тіла побудуйте за принципом схожою геометричної фігури, дрібні деталі позначте приблизними штрихами.
5
Оскільки малюнок буде виконаний одним кольором, визначте на тілі комахи ділянки з різною насиченістю тону. Спочатку зафарбовуйте тушшю найсвітліші елементи, потім поступово набирайте тон, роблячи нові штрихи по висохлим попереднім верствам туші.
6
В першу чергу розфарбуйте тільце комахи, потім зосередьтеся на дрібних його частинах - лапках, вусиках і т.д. для великих площ використовуйте бамбукове перо. Щоб намалювати тонкі лінії лапок і візерунок на панцирі, візьміть металеве. Постарайтеся проводити весь відрізок в один дотик. При цьому товщину лінії можна збільшити, якщо натиснути на перо сильніше. Також пам'ятайте, що на початку лінія буде яскравіше і товщі, ніж наприкінці.
7
Щоб намалювати напівпрозорі крила комахи, візьміть м'яку пензлик з білячого волоса. Розведіть туш в палітрі з невеликою кількістю води і широкими мазками наносите на лист. Правити кордону мазка можна відразу після нанесення. Через частки секунди туш вбереться в папір і спроби виправити помилки будуть помітні.
8
Якщо комаха покрито блискучим панциром, відблиск на його тулуб залиште незакрашенним.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Xwl9EfJpGFM