Як відкрити ремонт побутової техніки.

У наш час ремонтувати зламалася річ стає невигідно: техніка швидко застаріває, та й при великому бажанні полагодити улюблений телевізор, вірою і правдою служив багато років, не виходить через відсутність необхідних запчастин. Рентабельність ремонтного бізнесу досягається за рахунок обслуговування такої довго використовуваної техніки, як холодильники і пральні машини.
Інструкція
1
Зареєструйтеся в податковій інспекції як індивідуального підприємця або юридичної особи. В якості виду діяльності в установчих документах вкажіть: ремонт побутової техніки та іншої апаратури. Даний вид діяльності, згідно ФЗ «Про ліцензування окремих видів діяльності», не відноситься до ліцензованих, це полегшує процедуру реєстрації.
2
Визначтеся з приміщенням для роботи. Оренда площ у торгових центрах і поряд з великими магазинами, що спеціалізуються на продажу побутової техніки, коштуватиме дорого. Для початку можна орендувати невелике приміщення для прийому замовлень, а ремонт робити вдома. Можна організувати цілий сімейний підряд. Мінус цього варіанту - термін ремонту збільшується за рахунок доставки.
3
Якщо ви будете наймати майстрів, то з метою оптимізації робочого процесу кожен з них повинен займатися ремонтом певного виду техніки. Таку велику статтю витрати, що виникає при відкритті ремонтної організації, як витрати на інструменти та обладнання, можна скоротити, якщо ви візьмете на роботу майстра, що має свої інструменти.
4
Якщо говорити про великомасштабне бізнесі у співпраці з виробником техніки, то, для того, щоб укласти з ним договір на сервісне обслуговування, необхідно буде мати пункт прийому, повноцінну ремонтну майстерню і транспорт для перевезення великогабаритної техніки. При цьому варіанті масштаби як прибутку, так і витрат, досить великі.
5
Вклавши додаткові кошти в рекламу, уклавши договір з call-центром, і отримавши запам'ятовується номер телефону, ви збільшите потік клієнтів. Створивши мережу з декількох постачальників, ви зможете домогтися швидкої логістики при замовленні запчастин, і, тим самим, скоротивши терміни ремонту, успішно конкурувати з іншими подібними організаціями.
Поставити «на потік» ремонт побутової техніки буде вигідне насамперед самому практикуючому майстру, який в цій роботі знає толк і підходить до справи з практичного боку. Шанс вижити і отримати від свого вміння дохід завжди матимуть універсали, що беруться за ремонт найрізноманітнішої техніки будь-якої фірми, співпраця же з конкретною компанією-виробником в дев'яти випадках з десяти виявляється невигідним.
Вам знадобиться
  • - приміщення, розділене на майстерню і пункт прийому;
  • - набір обладнання, задіяного в роботі;
  • - база постачальників комплектуючих для побутової техніки;
  • - один-два майстри для виконання замовлень.
Інструкція
1
Обладнайте пункт прийому замовлень на ремонт - якщо ремонтна майстерня у вашому розпорядженні вже є, доцільно приймати замовлення там же, де ви будете їх потім виконувати. Створити майстерню можна як у себе вдома, так і орендувавши невелике напівпідвальне приміщення в багатоповерховому будинку. У пункті прийому замовлень повинен бути стаціонарний телефон, так як для з'ясування деталей клієнти будуть іноді дзвонити до того, як прийдуть до вас особисто.
2
Підберіть для роботи все необхідне обладнання, керуючись своїм досвідом і тим, які види робіт виявляються найбільш затребуваними. Закуповувати яке-небудь професійне обладнання потрібно, відштовхуючись від конкретної практики - зазвичай кожен майстер сам прекрасно знає, що йому може знадобитися. Тому найкраще для початку обзавестися інструментами, необхідними в роботі конкретно вам, а потім купувати нові, радячись з іншими майстрами, яких ви будете залучати для роботи у вашій майстерні.
3
Зберіть базу постачальників запасних деталей та комплектуючих для тих видів побутової техніки , які ви будете ремонтувати. Намагайтеся мати вихід відразу на декількох постачальників деталей одного і того ж профілю - ніяких перебоїв з отриманням потрібних комплектуючих у вас не повинно бути, інакше конкурувати з іншими довколишніми майстернями буде складно. Один з дуже важливих для клієнтів чинників - це швидкість виконання вами замовлення на ремонт того чи іншого виду техніки .
4
Знайдіть серед своїх знайомих одного-двох фахівців, які могли б скласти колектив майстрів і допомагати вам виконувати надходять замовлення. Найкраще, щоб у майстерні були представлені майстри, що спеціалізуються на різних напрямках (аудіо- і відеотехніка, холодильники, праски та інші електроприлади і т.д.). Для прийому замовлень по телефону можна задіяти кого-небудь зі своїх родичів жіночої статі (щоб майстрам не доводилося постійно відволікатися на роботу з клієнтами самим).