Як налаштувати монітор ноутбука. Як налаштувати додатковий монітор на ноутбуці.

Правильно налаштований монітор - важливий аспект працездатності не тільки вашого ноутбука, але і вас, вашого здоров'я і гарного самопочуття в процесі робочого дня. Неправильна настройка монітора веде до перевтоми, головних болів, погіршення зору. Саме тому так важливо вміти правильно підбирати налаштування і параметри свого монітора, щоб робота приносила вам задоволення, а не проблеми.
Інструкція
1
Для початку перевірте, в якому режимі у вас налаштована частота оновлення екрану. Для цього клацніть правою кнопкою на будь-яке місце робочого столу і натисніть «Властивості». У вікні відкрийте вкладку «Параметри» і «Додатково». Ви побачите вікно настройки монітора і фразу «Частота оновлення екрану». Подивіться, які параметри пропонуються в випадаючому списку. У вас повинен бути вибраний максимальний (наприклад, 85 Гц). Ноутбук за замовчуванням показує тільки ту частоту оновлення, яку він підтримує, тому відразу вибирайте максимальне значеніе.Частота менше 70 Гц є шкідливою для зору і для самопочуття через надмірне мерехтіння картинки на екрані.
2
Ще один важливий аспект настройки екрану - це контрастність і яскравість. Якщо у звичайного комп'ютера кнопки регулювання цих параметрів знаходяться прямо на передній панелі монітора, то на екрані ноутбука вони отсутствуют.Найдіте на клавіатурі свого ноутбука клавішу виклику функцій - Fn, а також клавіші, на яких є додаткові значки яскравості. Найчастіше, на них намальовано сонечко і стрілки, що показують збільшення або зменшення яскравості. З затиснутою клавішею Fn натискайте клавіші яскравості, збільшуючи і зменшуючи її, поки результат не здасться вам комфортним і приємним для роботи. Не рекомендується вибирати дуже низьку яскравість - це призведе до зорового перенапруження і сприятиме зрадливому відображенню квітів. Якщо ваш монітор в порядку, і ноутбук працює справно, нормою буде практично стовідсоткова яскравість.
Якщо ви багато часу проводите, сидячи біля екрану монітора, в ваших силах зробити роботу більш комфортною і безпечною. Правильно налаштований дисплей монітора володіє найкращою передачею кольору, менше стомлює ваші очі, а також дозволяє домогтися кращої якості роздруківок на принтері. Багато користувачів ПК, на жаль, крім того, щоб в монітор дивитися, більше з ним нічого не роблять. Отже, налаштовуємо дисплей.
Інструкція
1
Колірна температура. Що ж це таке? Справа в тому, що біле світіння дисплея монітора насправді не чисто біле. Воно може бути різним, починаючи від блакитно-білого відтінку і закінчуючи червонувато-білим. Конкретна температура, обрана користувачем, повинна відповідати найбільш приємною для очей точці цього спектра.
2
Припустимо, ваш монітор надійшов на прилавок магазина і потім до вас додому з колірною температурою 9300 K. На дисплеї такого монітора білий колір буде віддавати в блакить. Однак, багатьом людям до душі більш теплі тони (6500 K). Так от, в меню налаштувань будь-якого сучасного монітора представлені два варіанти колірної температури - 6500 K і 9300 K. А також у користувача є можливість оперувати настройками вручну, додаючи або збавляючи той чи інший колір.
3
Яскравість і контрастність. З регулюванням яскравості все зрозуміло: чим більше яскравість, тим світліше картинка і навпаки. Якщо задати параметру яскравості маленьке значення, сірі відтінки наближатимуться до чорних. Якщо ж встановлено занадто високе значення яскравості, навіть чорний колір на моніторі стане сірим.
4
Якщо у вас є на комп'ютері таблиця відтінків сірого, виведіть її на дисплей монітора. Якщо таблиці немає, її потрібно скачати в інтернеті. Далі зменшуйте яскравість, поки остання пара темних відтінків чи не стане чорною. Тепер поступово яскравість збільшуйте до того часу, поки поруч з чорним ділянкою не покажеться перший сірий відтінок. Так ви налаштуєте дисплей монітора на оптимальну яскравість.
5
Тепер переходите до системі колірні. Червоний колір, який виходить при друку на принтері, може значно різнитися з тим червоним, який відтворює ваша графічна карта або видає сканер. Щоб ви могли узгодити передачу кольору, яка забезпечується різними графічними пристроями, в системі Windows передбачаються колірні профілі ICC, виступаючі в ролі спільної мови управління квітами.
6
Кожен пристрій вимагає свій специфічний спектр. Щоб перевірити, в наявності чи всі профілі, які потрібні системі, а також налаштувати їх, клацніть правою кнопкою мишки на Робочому столі. Після чого виберіть «Властивості», клікніть на закладці «Налаштування», а потім на кнопці «Додатково». Виберіть закладку «Управління кольором» - там буде інформація про всі колірні профілі, які є в системі.
Зверніть увагу
Як налаштувати монітор. Дана стаття призначена для тих, у кого монітор ЕПТ. Це такий «пухкий» монітор, схожий на телевізор. Якщо ж у Вас ЖК, тобто «плоский» монітор, то цю статтю читати необов'язково. Для РК-моніторів досить налаштувати яскравість, сам комп'ютер налаштовувати не потрібно.
Корисна порада
Монітор слід встановлювати подалі від вікон і сонячне світло не повинен потрапляти ні на екран монітора, ні в обличчя користувачеві. Протягом дня природне освітлення може значно змінюватися, при цьому очі швидко адаптуються до цих змін, чого не може зробити монітор комп'ютера. Перед тим як почати калібрувати монітор, його необхідно включити і попрацювати на ньому не менше 20 хвилин. За час роботи монітор прогріється і буде показувати зображення тієї яскравості, на яку він налаштований.