Як намотувати ФУМ стрічку. намотування фумлента в сантехніці.

Стрічка ФУМ марки 1 - резьбоуплотнітельная фторопластовая стрічка. Являє собою неспеченную плівку з фторопласту - 4Д, виготовлену шляхом розкочування джгута. Зовнішній вигляд Фума - тонка еластична стрічка білого кольору. Стрічка призначена для ущільнення різьбових з'єднань трубопроводів із усіх матеріалів, працюючих в інтервалі температур від -60 до + 200 ° С і тиску до 9,8 МПа. Допускається застосування стрічки для арматури, що працює при тиску 41,2 МПа.
Вам знадобиться
  • Для намотування стрічки Фума вам знадобиться: стрічка Фума і невеликі фізичні зусилля.
Інструкція
1
Залежно від застосування стрічку ФУМ випускають трьох марок: марка 1 - вищого і першого сорту - для ущільнення систем із середовищами загальнопромислового типу, а також систем з сильнодіючими агресивними середовищами (концентровані і розбавлені розчини кислот і лугів); містить мастило - масло вазелінове медичне по ГОСТ 3164-78 - від 17 до 20%; марка 2 - для ущільнення систем, що працюють на кисні та інших сильнодіючих окислювачах; не містить мастило; марка 3 - для ущільнення систем із середовищами загальнопромислового типу, а також систем з сильнодіючими, агресивними середовищами (концентровані і розбавлені розчини кислот і лугів); являє собою крайові частини стрічки ФУМ марок 1 і 2, а також плівки СКЛ, виготовленої за ТУ 301-05-49-90.Кроме цих 3 марок випускається звичайна стрічка для роздрібної торгівлі звичайним потребітелям.Перед установкою арматури з ущільненням стрічкою ФУМ ретельно очистіть від бруду та іржі їх різьбу, після цього промийте бензином. Намотування стрічки на різьблення вентиля або заглушки здійснюйте від початку по ходу різьблення таким чином, щоб наступний виток частково (на 30-40%) перекривав попередній кінець стрічки. З метою виключення на стрічці ФУМ появи зморшок і складок, які при ввертиваніі заглушки згортаються і призводять до розущільнення сполуки, намотуйте стрічку з натягом. Для полегшення намотування стрічки на різьблення намотуйте стрічку з рулону, а рулон притискайте до різьбовій деталі і пересувати її по колу. Після того як ви намотали стрічку притисніть її з силою до різьби, прокручуючи пальцями. Потім почніть прикручувати до пригвинчування яку нибудь деталь, наприклад кран. Він повинен туго закручуватися, при цьому стрічка Фума розминається і заповнює весь простір між двома різьбами.
2
Якщо прикручується водопровідна арматура накручується легко, то підмотайте льоту Фума доти, поки почне накручуватися важко, та так щоб ще ключем потім затягнути його сильно, при цьому стрічка Фума повинна видавитися трохи на місці стикування арматури і труби. Коли ви з'єднаєте за допомогою стрічки Фума всі необхідні деталі, то відкрийте воду, уважно подивіться чи не тече де. Якщо помітите хоча б краплю води, то підтягніть ще трохи це з'єднання або підмотайте туди ще трохи стрічки.
3
Стрічка Фума хороша тим, що якщо ви надумаєте що або поміняти в своєму водопровідному господарстві, то розібрати всі деталі не складе ніяких труднощів. Стрічка Фума м'яка і еластична, що не піддається руйнуванню, не дає піддаватися корозії з'єднуються деталей. Якщо ж у вас все зібрано на льоні або клоччю з фарбою то розбирання перетворюється в цілу проблему, коли необхідно прогрівати, марнувати деталі, обробляти їх різними розчинниками.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=3a-GJWGD7pQ
Корисна порада
Намагайтеся щоб стрічка Фума намотувалася рівномірно з котушки, якщо ви трохи помилитеся, то вона почне намотуватися шматками і не цілої стрічкою.
ФУМ стрічку зазвичай використовують для ущільнення різьбових, а також фланцевих з'єднань, які виконані з матеріалів, що працюють при тиску до 9,8 МПа (100 кг/см2) і температурі від -180 ° C до 260 ° C.
Інструкція
1
Стрічка для ущільнення різьби являє собою необпалену фторопластову плівку. Даний матеріал нетоксичний і маслобензостоек. Таку стрічку досить просто встановлювати. Серед її позитивних властивостей можна відзначити високу хімічну і термічну стійкість. Матеріал має відмінну ущільнюючої здатністю. Крім того, ФУМ стрічку можна зберігати необмежений час.
2
Використовувати даний матеріал ви можете не тільки для ущільнення різьбових з'єднань, але і для ущільнення з'єднань технологічних трубопроводів та різьбових з'єднань в обладнанні багатьох галузей промисловості. ФУМ стрічка отримала велике поширення в будівельній, медичній, фармацевтичної та інших галузях. ФУМ стрічка буває різних марок.
3
Даний матеріал вкрай не рекомендується використовувати для ущільнення з'єднань з лужних металів. Також стрічка погано контактує з матеріалами, які мають велику концентрацію газоподібного або рідкого кисню.
4
З її допомогою можна запобігти текти, яка мається на водопровідному з'єднанні. Якщо водопровідна арматура накручується легко, то вам необхідно підмотувати стрічку ФУМ до тих пора, поки вона не почне накручуватися важко. Після цього за допомогою ключа добре затягніть саме з'єднання. В результаті матеріал повинен трохи видавитися на місці стиковки двох труб. Після цього як ви з'єднали всі необхідні деталі, можете потихеньку відкрити воду. Уважно огляньте місце стику. Якщо ж вода так і тече, то підмотайте туди ще трохи стрічки і щільніше затягніть дане з'єднання.
5
Даний матеріал отримав широке поширення в водопровідному господарстві. Стрічка має гарну еластичність і не піддається руйнуванню. Сполучаються елементи вже не будуть піддаватися корозії.