Як зробити скульптури з снігу.

Сніговики і снігові баби, звичайно, ще не скоро вийдуть з моди і перестануть з'являтися на зимових вулицях. Але в їх ряди можна привнести різноманітність, спорудивши своїми руками справжню скульптури зі снігу. Оскільки вони складніше за формою, на виготовлення таких шедеврів піде трохи більше часу, ніж на сніговика, а й простоять вони набагато довше завдяки закріпленому водою «фундаменту».
Вам знадобиться
  • - лопата;
  • - лійка;
  • - наждачний папір;
  • - шпатель/нож;
  • - пульверизатор;
  • - акварель.
Інструкція
1
Виберіть місце, де буде стояти ваша скульптура. Підшукайте ділянку, який розташований досить далеко від каналізаційних люків і дахів: в першому випадку скульптура буде повільно, але вірно підтавати, у другому - що впала бурулька може зіпсувати всю композицію.
2
Підготовляйте масу, з якої ви будете висікати скульптуру, поступово. Згрібати сніг в одне місце гіркою висотою приблизно 70 см, ущільніть її руками і залийте холодною водою. Важливо, щоб вода розподілилася по поверхні рівномірно - для цього можна скористатися лійкою. Залиште заготовку на 2-3 дні, за цей час вона досить промерзне.
3
Додайте до наявного замету ще приблизно метр снігу. Укладайте його шарами по 15-20 см і ретельно утрамбовуйте. Всю конструкцію знову намочіть і залиште «мерзнути». Повторюйте ці дії до тих пір, поки величина заготовки не перевищить передбачувані розміри скульптури на 10 сантиметрів з кожного боку.
4
Якщо ви плануєте зробити складна споруда з безліччю деталей, намалюйте ескіз на папері. Оцініть будова фігури - все її пропорції потрібно розрахувати так, щоб нижня частина сніжної брили встояла під вагою верхньої.
5
вирубують скульптуру, починаючи з великих деталей і поступово переходячи до дрібних. Відсікти все зайве і залишити приблизну форму буде зручно за допомогою штикової лопати, елементи поменше можна вирізати залізним шпателем і широким ножем.
6
Коли приблизні обриси скульптури стануть видні, доведіть її до досконалості, відшліфувавши поверхню до абсолютно гладкого стану. Спочатку працюйте великої наждачним папером, потім «отлакіруйте» твір змоченою в холодній воді губкою.
7
Розмалювати снігову скульптуру можна аквареллю, розведеною у великій кількості води. Обробіть підходящий елемент споруди такою фарбою з пульверизатора (який зазвичай використовують для обприскування кімнатних квітів).