Як приглушити голос у пісні. Як зробити в пісні голос тихіше.

Коли ставиться завдання «приглушити голос в пісні», фактично це означає наступне: є фонограма з аудіозаписом пісні, потрібно зробити так, щоб при програванні тихіше звучав тільки голос , музичне ж супровід звучало без змін. Якщо у вас є багатоканальна фонограма, в якій голос виділений в окремий трек, ви можете при багатоканальному ж відтворенні, приглушити (і навіть повністю прибрати) голос без шкоди для фонограми. Проте як бути, якщо голос соліста і звуки музичного супроводу зведені в дві звукові доріжки стерео?
Інструкція
1
Насамперед, слід перевірити, чи можна просто «притиснути» найбільш опуклі частоти голос а еквалайзером без шкоди для фонограми в цілому. Однак майте на увазі: людський голос , крім гучності (яку потрібно «приглушити»), володіє ще й складним частотним діапазоном - співоча інтонація може захоплювати частоти від 200 герц до 8 кілогерц. У цій же смузі частот зазвичай знаходиться і більшість звуків музичного супроводу пісні. Тому еквалайзірованіе буде ефективно тільки якщо з голос ом не змішуються важливі елементи музичного супроводу.
2
Якщо вам пощастило, то ви берете фонограму, проганяєте її через спектроаналізатор і виділяєте частотні піки в діапазоні 300 - 900 герц. Після чого, вже при відтворенні хорошим багатосмуговим еквалайзером ці піки приглушує. Тим самим задача вирішена; втім, таке буває не дуже часто, а тому доведеться переходити до наступного етапу.
3
Виділяєте голос (по можливості зводячи втрати до мінімуму) в окремий трек, після чого використовуєте відомий ефект протифази - оскільки звук є хвиля, то складання прямого і інвертованого звуку дає нуль. Технічно це реалізується наступним чином. Спочатку голос «вирізується» з фонограми, в кілька проходів вузькосмуговими частотними фільтрами і Шумоподавлювач. Потім виділений (наскільки це можливо) голос записується окремим треком.
4
І нарешті, вихідна фонограма і виділений голос одночасно проганяються через так званий компаратор, в якому вихідна фонограма подається на прямий вхід, а виділений голос на інверсний. Інвертований голос потрапляє в протифазу з вихідним на фонограмі; погравши з параметрами змішування в компараторе, голос соліста можна в кінцевому підсумку трохи приглушити. Після чого результат записується, отримана фонограма програється на звичайній звуковозспроізводящей апаратурі.
Зверніть увагу
1. Описаний спосіб вимагає досить якісної апаратури рівня хорошою «домашній студії», деяких спеціальних знань і чутливих вух звукооператора. 2. Простого способу «приглушити голос» в стереофонограм не існує. Слід з обережністю ставитися до відомих в колі любителів караоке методам «убирания центрального каналу» і йому подібним зважаючи на ризик зіпсувати фонограму в цілому.