Як орати мотоблоком. двигун з мотоблока поставити на мураха.

Кожний власник заміської ділянки знає, як важко обробляти грунт під посадки. Спеціально для полегшення праці на присадибній ділянці були розроблені і створені засоби малої механізації. За допомогою мотоблока можна орати і культивувати грунт, нарізати грядки, а також викопувати картоплю та інші коренеплоди.
Вам знадобиться
  • - мотоблок,
  • - бруски,
  • - контргайки,
  • - гайковий ключ.
Інструкція
1
Зніміть транспортні колеса і встановіть на мотоблок грунтозацепи. Одягніть додаткові вантажі, якщо вони входять у комплект. Встановіть плуг.
2
Поставте мотоблок на заздалегідь підготовлені бруски. Висота брусків повинна бути не менше 120 мм.
3
Відрегулюйте, за допомогою регулювального болта, опорну «п'яту» плуга. Вона повинна бути строго паралельна поверхні грунту. Зафіксуйте болт за допомогою контргаек. Це необхідно зробити для того, щоб у процесі оранки гвинт не послабити і настройка не порушилася.
4
Встановіть кермо мотоблока по центру регулювального гвинта. Це положення вважається найбільш зручним для оранки. Візуально визначте центральну вісь земельної ділянки, призначеної під оранку. Поставте мотоблок на початок цієї осі.
5
Наріжте першу борозну. Намагайтеся, щоб лінія борозни була рівна.
6
Розгорніть мотоблок на краю ділянки. Встановіть мотоблок таким чином, щоб його праве колесо виявилося навпаки першої борозни.
7
Намагайтеся вести мотоблок по краю гребеня вже нарізаною борозни. Такий метод оранки називається «в свал». Завдяки йому ви отримаєте ретельно і акуратно зораний ділянку, т.к. земля, що відкидається лемешем плуга, формуватиме рівні борозни і гребені. До того ж при цьому методі оранки забезпечується оптимальна глибина оранки і зменшується навантаження на двигун.
8
Ведіть мотоблок рівно, не підштовхуючи його. Не тисніть на кермо. Тримайте кермо таким чином, щоб мотоблок був під невеликим, приблизно в 10 градусів, ухилом до плуга. Це допоможе заощадити паливо і полегшить роботу пристрою. Уважно стежте за тим, щоб двигун машини не перегрівався. Якщо ви відчули втрату потужності, заглушите двигун і дайте йому охолонути протягом 30-40 хв. Тільки після цього можна продовжити роботу.
Корисна порада
Для полегшення навантаження на руки при оранці, візьміть довгий і широкий ремінь і намотайте його на кермо мотоблока. Під час роботи ви зможете спиратися на нього всім корпусом і, таким чином, перерозподілити навантаження.