Як зробити самому меблевий щит. зроби сам меблі з рейок.

Якщо ви робите меблі своїми руками, то вам ніяк не обійтися без меблевих щитів . Вони присутні практично в кожному виробі. Звичайно, їх можна придбати в спеціалізованих магазинах будівельних матеріалів, але покупка заводських щитів обійдеться вам дорожче, ніж самостійне їх виготовлення.
Вам знадобиться
  • рейки, фуганок або стругальний верстат, рейки, струбцини, стрічкова шліфувальна машина, плоскошліфувальна машина, грубозерниста наждачний стрічка
Інструкція
1
Визначте розміри майбутнього щита і підготуйте необхідну кількість рейок. Враховуючи відходи на підгонку, довжина рейок повинна перевищувати ширину і довжину готового щита.
2
Оберіть рейки. Ширина рейок не повинна перевищувати 15 см. Вони повинні бути виготовлені з однієї породи деревини. На них не повинно бути сучків, тріщин та інших дефектів.
3
Викладіть рейки в тому порядку, в якому вони будуть розташовуватися на щиті.
4
Приділіть особливу увагу тим місцям, де з'являються щілини. Скоректуйте їх за допомогою фуганка або строгального верстата. Якщо ви робите щит в перший раз, то краще скористатися стругальним верстатом, тому робота з фуганком потребує певних навичок.
5
Уважно стежте за рогом розпилу. Він повинен становити строго 90 градусів.
6
Нанесіть клей. Його слід наносити на обидві сторони заготовок. Слідкуйте за тим, щоб не було надлишків клею, тому від цього щит може втратити свою міцність.
7
Затисніть склеєні рейки струбцинами і залиште до повного висихання. При використанні клею «Столяр-момент» або будь-якого іншого, аналогічного йому за характеристиками, час сушіння займе від 30 хвилин до години.
8
Відшліфуйте щит на стрічкової шліфувальної машині, оснащеної грубозернистою шліфувальною стрічкою для грубої шліфовки поверхонь.
9
Проведіть остаточну шліфування за допомогою плоскошліфувальної машини.
10
Покрийте лицьову поверхню щита водою і дайте їй просохнути.
11
Відшліфуйте ще раз плоскошліфувальний машиною.
12
Обріжте меблевий щит до потрібних розмірів.
Корисна порада
Якщо ви плануєте покривати поверхню щита морилкою, то шліфувати щит необхідно особливо ретельно, тому морилка підкреслює наявність дрібних подряпин і дефектів.