Як розрахувати розширювальний бак. розширювальний бак в системі опалення.

Розширювальний бак в системі опалення використовується для прийому надлишків води, що утворюються внаслідок її розширення при нагріванні. Перш ніж придбати і встановити розширювальний бак , потрібно визначити який його обсяг буде потрібно для нормального функціонування вашої системи опалення.
Вам знадобиться
  • - калькулятор.
Інструкція
1
Встановіть ємність вашої системи опалення. Практично це здійснити досить складно, тому скористайтеся приблизними розрахунком, виходячи з значення потужності системи. При потужності в 1 кВт ємність системи припускають рівною 15 л. Відповідно, якщо потужність опалювального котла становить 20 кВт, ємність всіх елементів системи опалення вважають рівною 300 л (20х15 = 300).
2
Визначте коефіцієнт розширення рідини, використовуваної у вашій опалювальній системі. Якщо у вас водяна система опалення з максимальною температурою 95 ° С, коефіцієнт розширення для неї складе близько 4%. Якщо в системі застосовується тосол, розширення системи збільшиться: для 10% -го розчину - в 1,1 рази, для 20% -го розчину - в 1,2 рази і т.д. Таким чином, розширення системи, що використовує 20% -ний розчин тосола, складе 4,8% (4х1,2 = 4,8).
3
Розрахуйте ефективність розширювального бак а. Для цього різницю між максимальним робочим тиском і тиском зарядки розширювального бак а розділіть на тиск зарядки, до якого додайте ще 1 бар. Максимальний робочий тиск системи опалення для дачі приймемо рівним 2 барам, а тиск зарядки дорівнюватиме статичному тиску (0,5 бар = 5 метрів). Тобто для висоти системи 5 м ефективність розширювального бак а складе 0,5 (2-0,5)/(2 + 1) = 0,25).
4
Розрахуйте ємність розширювального бак а. Ємність системи опалення помножте на коефіцієнт розширення рідини, використовуваної для опалення, і розділіть на ефективність розширювального бак а. При обсязі теплоаккумулятора 500 л в системі, що використовує для опалення воду, розрахункова ємність бак а складе 128 л (300 + 500) х0,04/0,25 = 128).
Зверніть увагу
етиленгліколь (або тосол) є отруйною речовиною, його пари небезпечні для людини. Тому при роботі з ним дотримуйтеся обережності.
Корисна порада
Ємність розширювального бака вибирайте з запасом близько 30% по відношенню до розрахункового значення.