Як спіймати білугу.

Білуга - цар-риба, як її називають між собою рибалки. Це одна з найбільших риб, що відносяться до сімейства осетрових. Вага цієї риби в хороших умовах може досягати до 1,5 тонн. Любителям-рибалкам же, як правило, попадається білуга вагою до 300 кг. Мешкає ця рибка в місцях, де є черепашник. Як правило, цю гігантську рибку можна впіймати в Каспії і в річках, які впадають в нього.
Інструкція
1
Придбайте спеціальний дозвіл (ліцензію) на ловлю риби, в перелік якої входитиме і білуга. Пам'ятайте, для отримання такої ліцензії, перед зверненням до відповідних органів, необхідно мати якийсь запас грошових коштів, а так же документ, що засвідчує особу.
2
Виберіть потужну оснастку для лову з посиленою котушкою, так як маса майбутнього улову може бути непередбачуваною. Купуючи снасті для лову білуги, найкраще скористатися допомогою професіонала або консультанта магазину рибальських снастей.
3
Виберіть місце, де є черепашник, там і варто ловити цар-рибу. Підготуйте човен або катер, так як ця риба водиться на глибинах і зловити її можна тільки шляхом запливу на глибину на спеціальному засобі.
4
Ловіть на живця, яким може виступати вобла, оселедець або інша насадка з філе риби масою до кілограма. При цьому важливо знати, що білуга володіє поганим зором, тому луска приймаки повинна сильно блищати, а для цього його слід міняти через деякий час (після двох-трьох забросов), якщо риба не клюнула. Блиск луски насадки повинен бути свіжим і яскравим.
5
Закиньте снасті і чекайте, поки вудилище не почне трохи сіпатися і в подальшому згинатися в дугу. Пам'ятайте, підсікати відразу при посмикування не можна, білуга повинна глибоко заковтнути наживу.
6
Зробіть невелику підсічку легким рухом, а не різкими інакше спіймана рибка може зірватися. Після першої підсічки, виконайте ряд невеликих подсечек одна за одною.
7
Почніть витягувати рибу. Знайте, такий гігант, як білуга, достатньо сильний, і в неї вистачить сил для того, щоб кілька годин поспіль тягати вашу човен по воді. Не здавайтеся! Витягнувши рибу на борт судна, відразу ж переверніть її на черево. В такому стані білуга завмирає і перестає метатися і бити своїм величезним хвостом.