Як підключити електростанцію.

Використання автономних електростанцій у світі стає повсюдною практикою. Особливо актуально їх застосування в якості резервних джерел електроживлення в сільських районах. В таких місцях низька напруга мережі і відключення її на тривалий час - часте явище.
Вам знадобиться
  • - інструкція по експлуатації;
  • - розподільний щиток і комплект кабелів (при необхідності).
Інструкція
1
Оберіть місце для установки електростанції. При установці на вулиці захистите її від води та дощу. В свою чергу приміщення для електростанції має бути добре обігрівається і захищено від вологи. Крім того, його необхідно обладнати засобами вентиляції та пожежогасіння в достатній кількості. Передбачте місця для зберігання запасів палива, масла і охолоджуючої рідини.
2
Встановіть електростанцію на рівній поверхні. При установці електростанції в домі використовуйте як підставки під неї металеву раму, це полегшить вам її обслуговування. Забезпечте відвід вихлопних газів. Довжина вихлопної труби не повинна перевищувати 3 метри.
3
Згідно інструкції по експлуатації при повністю знеструмленому устаткуванні зробіть всі необхідні електричні з'єднання. Якщо в комплект поставки не увійшов розподільний щиток, обладнаний автоматами захисту, придбайте і встановіть його. Прокладіть кабелю до щитка і побутового обладнання.
4
Налаштуйте електростанцію для роботи. Встановіть вихідну потужність, напруга, тип навантаження, кількість акумуляторів, величину струму заряду та інші параметри.
5
Перевірте працездатність електростанції під невеликим навантаженням. По черзі підключіть до неї електроприлади і перевірте їх функціонування. Проконтролюйте відповідність її параметрів по вбудованим контрольних приладів.
Зверніть увагу
Особливо уважно підключайте акумуляторні батареї, необережний контакт з клемами яких може привести до виходу з ладу самих батарей або іншого обладнання. Для їх підключення використовуйте короткі дроти з необхідним для даного типу батарей перетином.
Корисна порада
При установці електростанції на вулиці для її захисту від негоди придбайте спеціальний контейнер, який до того ж забезпечить її шумоізоляцію.
Все більше людей облаштовують свої будинки і дачі електростанціями. Вони досить компактні і прекрасно справляються із завданням постачання електрикою вдома, коли центральна електромережу раптово виявляється знеструмленою. Дуже важливо грамотно підійти до питання вибору станції.
Інструкція
1
Основу електростанції становить генераторний агрегат, що з електрогенератора та дизельного або бензинового двигуна. Найголовнішу функцію в роботі електростанції виконує генератор, оскільки саме він оснащений системою подачі повітря, запуску, охолодження та ін.
2
Перш ніж придбати електростанцію , подумайте, для яких цілей вона потрібна, скільки і які споживачі енергії до неї будуть підключені. Щоб споживання великої потужності не привело до перевантаження генератора і виходу його з ладу, з'ясуйте, яка потужність у приладів, які будуть підключені до станції.
3
Особливу увагу зверніть на прилади, що мають електромотори, наприклад, насоси, холодильники і т.п. Якщо ви плануєте підключати до електростанції подібні пристрої, зупиніть свій вибір на більш потужному обладнанні, оскільки для запуску електромотора необхідна потужність, в три рази перевищує номінальну.
4
Підрахуйте, скільки потужності буде потрібно, потроївши показник номінальної потужності електроприладу з найбільшим мотором, і, додавши до нього значення потужності решти споживачів, які працюватимуть одночасно. Також врахуйте, що мотори деяких електроприладів (наприклад, холодильників), можуть включатися одночасно. В даному випадку потрібно в першу чергу підключити до генератора найпотужніший прилад, потім - наступний за потужністю і так далі. Отриманий показник потужності збільште на 10%. Генератор такої сили підійде найкращим чином.
5
Для дачі і будинки найбільше підходять міні-електростанції, оскільки вони компактні і витрачають мало пального. Силові генератори в основному купують для електропостачання великих споживачів. За призначенням обладнують спеціальні станції для освітлення будмайданчиків і господарських об'єктів. Для заряду акумуляторних батарей застосовують зарядні генератори, оснащені спеціальним електроустаткуванням і агрегатами постійного струму.