Як розбудити черепаху. вивести кліщів у черепахи.

На перший погляд, черепаха здається одним з найпростіших в зверненні домашніх вихованців. Але в догляді за цим створенням є свої тонкощі, які потрібно знати. Наприклад, у черепахи є здатність впадати в сплячку на зиму. І після першої зимівлі, у господаря черепахи може виникнути питання: а як же тепер її розбудити? І чи все з нею буде в порядку, коли вона прокинеться? Перш за все, щоб менше турбуватися про благополучне пробудженні черепахи, її потрібно правильно ввести у стан сплячки.
Інструкція
1
Якщо ви утримуєте черепаху в тераріумі, де вона отримує достатню кількість тепла і світла в будь-який час року, в сплячку її можна не вводити. Вона прекрасно перезимує і без цього. Якщо ж ваша вихованка мешкає в кімнатних умовах, є ризик, що вона впаде в сплячку без контролю і підготовки, в якомусь затишному кутку. Зимівля в умовах низької вологості, при кімнатній температурі несе загрозу здоров'ю черепашки.
2
Черепаха повинна бути готова до сплячки. Благополучно перезимувати в цьому стані може тільки здорова рептилія, яка не має паразитів і хронічних хвороб. Тому перед зимівлею черепашку краще показати ветеринару-герпетологу. Також перед сплячкою черепаху необхідно добре відгодувати - запаси жиру потрібні на час зимівлі.
3
Для підготовки до сплячки черепаху потрібно перестати годувати (але не поїти), а ще через тиждень - дати їй останню ванну, і припинити після цього водні процедури. Після закінчення ще одного тижня - черепаху можна укладати на зимівлю в скриньку, вистелений товстим шаром моху або торфу. Цей шар протягом зимівлі повинен періодично зволожаться. Плавно знижуйте температуру до 6-10 ° С протягом двох тижнів. Можете також прикрити сплячу черепашку зверху сухим листям або сіном. Не забудьте зробити в кришці ящика отвори для вентиляції.
4
Термін зимівлі залежить від віку черепахи. Молодих черепашок краще не залишати в сплячці довше, ніж на 4 тижні. Дорослі ж можуть проводити в цьому стані до 5 місяців. Не думайте, що на час сплячки про черепаху можна забути: обов'язково контролюйте її стан. Якщо черепаха проявляє ознаки активності, сплячку потрібно припинити.
5
Щоб вивести черепаху зі сплячки, починайте плавно підвищувати температуру в її укритті, так, щоб вона досягла кімнатної протягом п'яти днів. Після чого можете включити додатковий обігрів і спокутувати черепаху в теплій воді. Приблизно через тиждень ваша вихованка повинна почати їсти і відновлювати активність. Якщо цього не відбувається - потрібно звернутися до ветеринара.
Зверніть увагу
Червоновухі черепахи не потребують сплячці. Але вони можуть реагувати на зміну сезонів зниженням апетиту та активності.
Корисна порада
Під час сплячки бажано контролювати вагу черепахи. Вона повинна втрачати близько 1% своєї ваги в місяць. Якщо втрата ваги наближається до 10% - це ознака виснаження, в цьому випадку черепаху необхідно виводити з спячкі.Следіте, щоб температура в зоні зимівлі черепахи не опускалася нижче 0 ° С! Інакше вона може загинути від переохолодження. Оптимальна температура зимівлі - 6-10 ° С.