Як відкрити бізнес з вантажоперевезень. Як організувати свій бізнес з вантажоперевезень.

Ринок експедиторських послуг в Росії безперервно зростає, відкриваючи ніші все для нових і нових гравців. Стартовий же капітал при входженні в цей бізнес потрібно не такий значний. Якщо у самого підприємця є досвід роботи в експедиції, або він може покластися на іншого працюючого в нього досвідченого експедитора, то можна вважати, що половина справи вже зроблена.
Вам знадобиться
  • - офіс, обладнаний міні-АТС і комп'ютерами, підключеними до виділеної лінії Інтернету;
  • - спеціалізоване програмне забезпечення для логістики і вантажоперевезень;
  • - база перевізників;
  • - кілька логістів-експедиторів з досвідом роботи і власними клієнтськими базами;
  • - електронний ресурс в мережі Інтернет.
Інструкція
1
Почніть з обладнання офісу, який повинен буде стати «базою» для вашої фірми. Потрібно не так багато - упор потрібно зробити насамперед на створення якісної системи зв'язку. Бажано встановити в офісі багатоканальний телефон (або міні-АТС), а також підключити комп'ютери до виділеної лінії Інтернету.
2
Проведіть моніторинг ринку спеціалізованих програмних рішень для логістики і транспортних перевезень. Найдорожчий софт - далеко не завжди самий якісний і зручний у функціональному відношенні, тому потрібно буде ретельно вивчити всю доступну інформацію, наявну з даного питання, щоб зробити правильний вибір. Установку програмного забезпечення краще довірити фахівцям, щоб знизити можливі збої в роботі до мінімуму.
3
Подбайте про те, щоб уже перед початком роботи в розпорядженні співробітників вашої фірми була невелика база перевізників - транспортних компаній та окремих приватних власників вантажного автотранспорту. Ви повинні мати можливість організувати всі види перевезень, тому й базу потрібно формувати в різнобічному порядку, включаючи в неї тих, хто має в своєму розпорядженні транспортом різних категорій. Якщо у вас немає взагалі ніякої бази, цю проблему можна буде вирішити, приймаючи на роботу досвідчених в сфері вантажних перевезень людей, які напрацювали на попередніх місцях роботи власні бази.
4
Оберіть кілька методів, за допомогою яких ви головним чином збираєтеся шукати і залучати для роботи клієнтів. Упор можна зробити на «прямі продажі», на просування через Інтернет або на роботу з тими замовниками, які звикли мати справу з перекупленими вами у інших компаній логістами. Найкраще для «розкручування» фірми, що спеціалізується на транспортних перевезеннях, суміщати всі ці три напрямки, намагаючись вдаватися і до інших (наприклад, давати інформацію в газети оголошень).
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Fo-4QlSS0xw
Корисна порада
Щоб зацікавити своїх майбутніх клієнтів, обов'язково знайдіть спосіб зробити роботу з вами в чомусь більш привабливою, ніж з вашими конкурентами, наприклад, надавайте можливість виконання замовлення без передоплати і навіть деякою відстрочки платежу.
Власна компанія вантажоперевезень є мрією для багатьох водіїв по всій країні. Відкриття вашої власного бізнесу у сфері вантажоперевезень вимагає рішучості і наполегливої роботи, але ця кінцева мета варта того.
Вам знадобиться
  • - ліцензія на бізнес;
  • - водійські права;
  • - вантажний транспорт з причепами;
  • - страховка.
Інструкція
1
Сформулюйте план по видах вантажів, на яких ви будете спеціалізуватися, як ви бачите розвиток вашої компанії, який стартовий капітал і скільки вантажівок вам знадобляться, які вкладення ви можете собі дозволити. Складання правильного бізнес-плану стане відповіддю на всі ці питання, що поставить ваш бізнес на шлях до успіху. Багато сайтів пропонують безкоштовні шаблони бізнес-планів.
2
Оформіть компанію юридично. Всі підприємства починаються з простої реєстрації, яка перетворює вашу компанію з ідеї на папері у визнану законом організацію. Реєстрація бізнесу зазвичай обмежується заповненням декількох форм та подання їх місцевим юристам.
3
Проаналізуйте особливості вантажів, які ваша автотранспортна компанія буде перевозити - це буде визначати тип причепа для автотранспорту. Вам може знадобитися планшетний трейлер, причіп з холодильною камерою для перевезення швидкопсувних товарів або ж стандартний причіп для звичайних вантажів.
4
Оцініть переваги і недоліки оформлення контрактів на вантажоперевезення із замовниками. Найміть операторів, які відповідатимуть за реєстрацію замовлень і містити автопарк в потрібному порядку. Краще, щоб оператори розбиралися у вантажному автотранспорті, мали права і відповідні ліцензії.
5
Найміть професійних водіїв для керування вантажівками, приступите до вибору моделей для автопарку. Це будуть найбільш великі витрати, з якими ви зіткнетеся при відкритті власної компанії вантажоперевезень. Чи купуєте ви нові або старі вантажівки, вони повинні бути надійними і здатними витримувати навантаження достатню кількість разів, щоб виправдати витрати.
6
Переконайтеся, що всі документи в порядку. Всі водії повинні мати ліцензію приватного водія, всі види страхування повинні бути оплачені, і всі вантажівки повинні також мати діючу ліцензію на комерційну доставку.