Як полегшити фотографію. Як полегшити фото в фотошопі.

Якщо ви плануєте викладати ваші фото на інтернет-ресурсах, у вас може виникнути необхідність полегшити їх вагу, щоб вони відповідала вимогою конкретного сайту. Крім того, навіть якщо на даному ресурсі не варто обмеження на розмір і вага фото, величезні фотографії на веб-сторінці уповільнюють її завантаження і викликають роздратування у переглядають сторінку користувачів. Можливо, для полегшення ваги фото, вам буде потрібно зменшити також його розмір. Як же зробити фотографію зручною для завантаження і перегляду, що не погіршивши її якості?
Вам знадобиться
  • графічний редактор Adobe Photoshop
Інструкція
1
Відкрийте фото в графічному редакторі Adobe Photoshop. Фото відкриється не в стовідсотковому розмірі. У заголовку фотографії, яке автоматично формує програма, ви можете побачити відсоткове співвідношення, в якому фото виведено на екран. Якщо хочете побачити реальний розмір, натисніть комбінацію клавіш "Ctrl + 1" або "Ctrl + Alt + 0". Таким чином ви зможете також оцінити якість фотографії. Наскільки чіткої вона виглядає в повному розмірі, чи є у неї дефекти?
2
За допомогою комбінацій клавіш "Ctrl +" і "Ctrl-" ви зможете збільшити і зменшити розмір фотографії у вікні програми, не впливаючи при цьому на її реальний розмір і якість. Це допоможе вам визначити, який реальний розмір фотографії підійде для відправки її на сайт, так, щоб вона добре виглядала на вашій сторінці. Дивіться на розмір фотографії в процентах, вказаний в заголовку даного фото.
3
Тепер скористайтеся пунктом меню "Image - Image Size" (Зображення - Розмір зображення). Це можна зробити також комбінацією клавіш "Alt + Ctrl + I". Ви побачите діалогове вікно, за допомогою якого можна керувати дозволом і розміром, а отже, вагою фото.
4
Оскільки нас цікавить підготовка фото для публікації в інтернеті, скористаємося верхньою частиною діалогового вікна, де можна вибрати розмір фото в пікселях або у відсотках. Якщо у вас є конкретні рекомендації за розміром фото в пікселях, скористайтеся цим параметром. Якщо ви вибрали розмір фото за допомогою його зміни у вікні програми, згідно з пунктом 2, введіть у вікно певне вами число в в процентах.
5
Ви побачите, що розмір фото на екрані зменшиться. Натисніть знову "Ctrl + 1" або "Ctrl + Alt + 0", щоб побачити його реальний розмір. Тепер можна зберегти фото для використання його в інтернеті. Для цього нам буде потрібно пункт меню "File - Save for web and devices".
6
Ви побачите діалогове вікно для збереження файлу. Зверніть увагу на його верхній правий кут. Там ви зможете вибрати формат файлу для використання в інтернеті - наприклад, jpeg, і його якість: від низького (Low) до максимального (Maximum). Для оптимального співвідношення якості і ваги рекомендується користуватися режимами збереження "High" (Високе) або "Very High" (Дуже високе).
7
Вага фотографії в кілобайтах і передбачувану швидкість її завантаження ви зможете побачити в нижньому лівому куті діалогового вікна, відразу під вікном попереднього фото. Слідкуйте за цим параметром і співвідносите його з якістю фото у вікні попереднього, щоб вибрати оптимальний для вас режим збереження фото.
Зверніть увагу
Обов'язково збережіть змінений фото під новим ім'ям - на випадок, якщо повнорозмірна версія фото вам ще знадобиться, наприклад, для друку.