Як подолати страх публічного виступу.

Публічний виступ - це своєрідний стрес. Тому людина, яка вперше виступає перед аудиторією, повинен підготуватися психологічно. Адже, щоб стати великим оратором необхідно відкинути всі свої страхи і комплекси. Як же подолати страх публічного виступу ?
Інструкція
1
По перше необхідно добре підготувати свою доповідь. Це допоможе вам почувати себе впевненіше. Продумайте все до дрібниць, вивчіть кожен абзац і продумайте все перед дзеркалом. Спробуйте записати свою промову на відео, подивіться на себе зі сторони. Проаналізуйте всі проблемні місця. Не думайте про провал. Уявляйте свій успішний виступ. Міркуйте про те, що ви обов'язково досягнете того чого хочете. Такі невеликі тренування допоможуть вашій свідомості, налаштуватися на успіх. Подбайте про свій зовнішній вигляд. Хороший костюм, акуратна зачіска, легкий макіяж для жінок, завжди представить вас в більш вигідному світлі перед публікою, а вам допоможе відволіктися від страхів і комплексів.
2
Вийшовши на сцену, намагайтеся дихати глибоко. Це допоможе вам впоратися з хвилюванням, до того ж глибоке дихання підтримає ваш голос, і змусить звучати його голосно і впевнено. Якщо у вас трясуться руки, краще заведіть їх за спину або покладіть на стіл, щоб не показувати це оточуючим. Перед тим як почати доповідь зізнайтеся публіці, що ви хвилюєтеся і що це ваш перший виступ. Це розрядить обстановку і ви будете почувати себе більш впевнено.
3
Під час виступу розбавляйте свою доповідь жартами, анекдотами, посмішками. Знайдіть у залі доброзичливі обличчя і фокусуйте свій погляд на них. Або уявіть що публіка, яка вас слухає це зовсім не дорослі і серйозні люди, а маленькі діти в брудних памперсах. Начальство можна представити у вигляді комічних персонажів, так ви швидше впораєтеся зі страхом перед керівництвом.
4
У боротьбі зі страхом під час виступу вам так само допоможуть наочні посібники. Це можуть бути різні графіки, картинки, діаграми, моделі. За допомогою цього нехитрого прийому можна відволіктися, і зробити доповідь більш цікавим і незабутнім.