Як виробити правильну поставу.

Люди з красивою і правильною поставою завжди привертають до себе увагу. А зараз це досить рідкісне видовище. Дивлячись на таких людей, мимоволі випрямляти, і хочеться бути таким же. Мріяти про красиву фігуру без красивої постави просто безглуздо! Виробити правильну поставу ніколи не пізно. Головне в цій справі - бажання і завзятість.
Інструкція
1
Правильна постава - це рівна спина, розправлені плечі, підведений підборіддя і підтягнутий живіт. Тільки при такому природно положенні тіла навантаження на хребет розподіляється рівномірно.
2
Оцініть свою поставу . Для цього потрібно притулитися спиною до стіни і розслабитися. При правильній поставі повинні торкнутися стіни потилицю, лопатки, сідниці і п'яти ніг. Якщо виявилися недоліки, то слід зайнятися виробленням правильної постави.
3
Робіть спеціальні вправи. Саме за допомогою розвитку певних м'язів людина з легкістю буде утримувати своє тіло в правильному положенні. Не варто відразу займатися по декілька годин на день. Досить буде 10-15 хвилин. Регулярні заняття поступово стануть звичкою. Результат порадує вас дуже скоро!
4
Вправа 1. Носіння книги на голові. Найпростіше і ефективна вправа. Потрібно просто покласти книгу собі на голову і походити по квартирі. При ходьбі на вулиці просто уявіть, що ви йдете вдома з книгою.
5
Вправа 2. Сидячи на підлозі для м'язів шиї. Сядьте і обійміть коліна руками. Спина повинна бути пряма. Потрібно закидати голову назад, витягаючи шию. Потім сядьте по-турецьки і обхопіть шкарпетки або коліна руками. Повертайте голову вліво і вправо. Вправи робляться по 10 разів.
6
Вправа 3. Для випрямлення спини. Потрібно лягти на живіт, а руки зігнути в ліктях під прямим кутом. Піднімати корпус разом з руками. Повторити 10-20 разів. Потім лягти на спину і зігнути ноги в колінах, а руки розвести в сторони. Піднімати грудну клітку, спираючись на потилицю і руки.
7
Слідкуйте за своєю поставою не тільки при ходьбі, але при сидінні, стоянні і під час сну. Небажано спати на животі. Так м'язи спини повноцінно не зможуть відпочити. Спати потрібно на жорсткому ортопедичному матраці. Подушка повинна бути майже плоскою.
8
Обладнайте своє робоче місце правильної меблями. При сидінні за столом його рівень повинен бути на рівні зігнутих в ліктях руках. Стілець повинен регулюватися по висоті. Монітор комп'ютера прямо перед вами. Працювати потрібно з прямою спиною, а шия не повинна бути опущеною.
9
Займайтеся формуванням своєї правильної постави! Це під силу кожному!
Зверніть увагу
Постава формується з дитинства, тому щоб уникнути проблем у своїх дітей, приділяйте цьому питанню якомога більше уваги.
Легка, динамічна хода, правильна і хороша постава завжди привертають до себе увагу. Якщо людина сутулиться, то він виглядає не тільки старше, але і відчуває себе відповідно. А при підтягнутою поставі всьому корпусу тіла надається додаткова активність і динамізм, що позитивно впливає на загальне самопочуття і настрій.
Вам знадобиться
  • - корсет для підтримки постави
Інструкція
1
Перш ніж приступити до виконання необхідних вправ, для початку оціните свою поставу. Ваші плечі повинні бути злегка опущені і відведені назад, живіт втягнутий, спина і сідниці підтягнуті. Постарайтеся «вибудувати» по одній прямій лінії п'яти, сідниці, лопатки і потилиця.
2
Виконуйте спеціальні вправи. В ході вправ для голови і шиї вони практично мають залишатися нерухомими. Покладіть долоні на лоб, потім плавно і повільно висувайте голову вперед, але одночасно руками створюйте опір такої ж сили в напрямку назад. Підсилюйте злегка опір, але намагайтеся не перевищувати максимальної сили напруження м'язів вполовину. У цьому стані затримайтеся на 3-5 секунд, після розслабтеся. Покладіть руки ззаду, зчепивши пальці на потиличній частині голови і повільно відводите голову назад, надаючи одночасно опір цьому руху за допомогою рук. Утримуйте це напругу протягом 3-5 секунд. Потім опустіть руки і розслабтеся. Ці вправи виконуйте два або три рази на тиждень. Виробляючи кожен рух, намагайтеся підтримувати вертикальне положення.
3
Вправи для м'язів спини і живота виконуються, сидячи на стільці. Випрямитеся, верхні частини ніг і сідниці повинні знаходитися безпосередньо по центру сидіння, спина не повинна стосуватися спинки крісла, після - розслабтеся. Повторюйте ці рухи з затримкою на 5 секунд. Проробляйте ці вправи протягом усього дня, коли у вас видається вільний час.
4
Знайдіть при сидінні найкращу індивідуальну позу для себе. Для цього спочатку збалансуйте положення шиї: закрийте очі, нахиляйте плавно голову вліво і вправо, потім поверніться у вихідну позицію. Зробіть легкі нахили голови вперед і назад, і після вернетесь в ту точку, яка, за вашими відчуттями, є центральною в цій позиції. Проробіть подібне вправу для збалансованого положення торса. І повторіть цю вправу, для стегон і сідниць. Розгорніть плечі і опустіть вниз обидві лопатки. У такому положенні вам потрібно звикнути знаходитися не тільки роблячи вправи, але і протягом всього дня.
5
Ще одна складова частина правильної постави - це правильне дихання. Неправильне дихання призводить до м`язової напруги, яке і формує погану поставу. Більшість з людей дихає часто і поверхнево. Постарайтеся дихати глибоко й розмірено, навіть якщо ви виконуєте вправи.
6
Зверніться до фахівців, якщо у вас серйозні порушення постави. Лікувальна фізкультура, масаж, мануальна терапія, призначена лікарем допоможуть вам швидше вирішити проблему.
Корисна порада
Носіть спеціальний корсет для підтримки правильної постави.