Як відіпрати чорні плями.

Над подібним питанням, мабуть, замислювався кожен, кому на новий костюм або сорочку, святкову сукню або оббивку меблів «пощастило» посадити пляму. Хоча і не існує універсального засобу, але при всьому різноманітті забруднень, є деякі загальні правила прання одягу з плямами .
Інструкція
1
Для початку визначте, «вік» плями і чим же все-таки забруднена ваш одяг. Пам'ятайте, що чим «старіше» пляма, тим важче від нього позбавитися. Спробуйте запрати свіжа пляма пральним порошком або господарським милом, якщо пляма все-таки залишилося, то переходите до більш дієвих методів.
2
Перш ніж вжити будь-який засіб, призначене для видалення плям, випробуйте його на маленькому шматочку або на внутрішній стороні одягу, щоб повністю переконатися в стійкості забарвлення і міцності тканини.
3
Очистіть виріб від бруду та пилу щіткою, а також змочіть тканину навколо плями водою. Це зменшить ймовірність утворення «ореола» близько очищеного ділянки.
4
Якщо пляма масляне, підкладіть з вивороту шматочок білої тканини, а пляма протріть від країв до середини тампоном, рясно змоченим пятновиводящих складом. Якщо «ореол» все-таки утворився, виконайте цю процедуру ще раз і прополощіть одяг.
5
оброблається тканини посипте невеликою кількістю крохмалю, він відмінно абсорбує забруднення, а потім використовуйте тампон, змочений розчином. Далі дайте тканини просохнути, після цього видаліть крохмаль щіткою.
6
Для того щоб видалити бітумні чорні плями з робочого одягу, застосуйте аерозольна засіб типу «Автоочищувач для бітумних плям»
7
Застарілі плями на одязі знімайте підігрітим лимонним соком, тримайте одночасно виріб над каструлею з киплячою водою.
8
Спробуйте також видалити пляму за допомогою лимонного соку, розведеного навпіл горілкою, потім протріть це місце ганчіркою, змоченою розчином води з невеликою кількістю нашатирного спирту.
9
Чорна пляма від фарби для волосся видаляйте розчином з гідросульфітом (1 чайна ложка на склянку води) або розчином нашатирного спирту з перекисом водню. Підігрійте розчин до 60 градусів, змочіть у ньому тампон і протерти пляму від країв до середини. Потім річ виперіть в теплій мильній воді і ретельно прополощіть.
10
Пляма від грязи не очищайте відразу. Дайте йому висохнути, потам очистіть слабким розчином бури і протріть сухою ганчіркою.
11
Чорнильні плями виводите розчином нашатирного спирту і питної соди (додайте дві чайні ложки соди і одну чайну ложку спирту на склянку води) або лимонним соком. Для цього змочіть ватяний тампон соком, прикладіть до плями, промийте очищене місце водою, а потім насухо витріть тканиною.
Немає нічого прикрого, ніж посадити на одяг або оббивку меблів масну пляму. Проте не варто засмучуватися: це пляму можна видалити. Спосіб виведення плями жиру буде залежати від того, наскільки швидко ви вирішили позбутися від забруднення.
Вам знадобиться
  • Залежно від способу: сіль, борошно, тальк, промокальний папір, бензин або інший розчинник, засіб для виведення плям, крейда, мило, чиста біла ганчірочка, порошок паленої магнезії.
Інструкція
1
Якщо жирне пляма не застаріле, а свіже, його можна видалити простий сіллю. Для цього поверхню плями рясно посипте сіллю і тихенько потріть. Так треба зробити кілька разів. Замість солі підійде також борошно, краще картофельная.Еслі жиром тільки що закапати вовняна або шовкова річ, пляма можна спробувати вивести за допомогою тальку, товченої крейди або паленої магнезії. Посипте тальком або іншими згаданими вище порошками пляму і накрийте зверху промокальним папером. Замість паперу можна використовувати звичайну чисту білу тряпочку.Еще один шар промокальним папери (або ганчірочку) покладіть з іншого боку тканини, під пляму. Пропрасуйте поверхню теплою праскою. Можна потім поставити зверху гніт і залишити до завтра.
2
Якщо жирні плями на вашому одязі або тканинній оббивці застарілі, доведеться скористатися радикальними засобами. У таких випадках може допомогти скипидар, ацетон, бензин або інший розчинник. Добре діють також спеціальні засоби для виведення плям. Вони представляють із себе суміш різних растворітелей.Прежде, ніж чистити тканину за допомогою спеціальних засобів, треба пропрасувати пляма теплою праскою, підклавши знизу і зверху промокальний тканину, як це було описано вище. Потім можна нанести на чисту ганчірочку розчинник або іншу підходящу рідина і починати очищати поверхню тканини. Терти слід від країв плями до його середини. це робиться для того. щоб не залишилося розмитих ореолов.После цього потрібно знову повторити процедуру пропрасовування теплою праскою. Не забудьте покласти на пляму і під нього промокальний папір. Тільки після цього річ можна прати.
3
Якщо пляма від жиру прикрашає річ, яку прати можна, його можна спробувати очистити за допомогою борошна. Візьміть картопляну муку, нагрійте її. Потім посипте великою кількістю гарячої борошна пляма. Внизу, під жирним плямою, повинна лежати чиста біла тряпочка.Через 20-25 хвилин очистіть поверхню від муки і повторіть процедуру знову. Так потрібно робити до тих пір, поки пляма не буде виведено. Потім можна почистити річ щіткою.
Корисна порада
Якщо ви вирішили скористатися розчинником або засобом для виведення плям, будьте обережні. Справа в тому, що всі ці рідини вогненебезпечні і летючі. Тому зберігати їх треба в щільно закритих ємностях. Не можна запалювати вогонь в кімнаті, де ви чистите розчинником річ.