Як понизити верхній тиск. таблетки від верхнього тиску.

Верхнє або систолічний тиск підвищується з віком, найчастіше через виникнення серцево-судинних захворювань. Знизити систолічний тиск можна дотримуючись дієти, займаючись фізкультурою і приймаючи лікарські засоби.
Вам знадобиться
  • - ніфедипін 10 мг;
  • - каптоприл 25 мг;
  • - метопролол 50 мг.
Інструкція
1
Обмежте вживання повіреною солі до 1/2- 1 чайної ложки на день. В процесі приготування їжі не соліть її, а додавайте сіль у тарілку з уже готовим блюдом, так вам буде простіше контролювати її кількість. В солі міститься натрій, який, потрапляючи в організм, затримує рідину, викликаючи підвищення тиску.
2
Вживайте більше овочів і фруктів, нежирного м'яса і риби. Скоротіть кількість масла, жирного м'яса, ковбас, смаженої картоплі в вашому раціоні. Таким чином ви зменшите надходження жирів в організм, і вони не будуть відкладатися на стінках артерій. Жирові бляшки на стінках судин знижують їх еластичність, що призводить до гіпертонії.
3
Займайтеся фізичними вправами. Зовсім не обов'язково займатися бігом або кататися на велосипеді, це може бути навіть звичайна ходьба в повільному темпі. Вибирайте той вид фізичної активності, який не викликає у вас задишки та інших неприємних відчуттів. Фізкультура в поєднанні з дієтою допоможе вам знизити вагу. Кожні 10 кілограм ваги, від яких ви позбудетеся, зменшать систолічний тиск на 10 мм. Навіть якщо у вас нормальна вага, виконуйте фізичні вправи, вони поліпшать тонус серцево-судинної системи.
4
Відмовтеся від алкоголю і нікотину. Вони зменшують здатність судинної стінки розслаблятися, що об'єктивно проявляється підвищеним систолічним тиск м.
5
Зверніться до лікаря для того, щоб він підібрав вам оптимальну комбінацію препаратів, що знижують артеріальний тиск . Приймаючи ці препарати, вимірюйте тиск 2 рази в день і заносите отримані дані в спеціальний щоденник. Також описуйте свої суб'єктивні відчуття. Щоденник допоможе лікарю скорегувати дозу препаратів.
6
Якщо у вас раптово різко піднялося тиск , прийміть один з таких препаратів: ніфедипін, каптоприл, метопролол. Ніфедипін (Кордафлекс, корніфар, кордафен) 1 капсулу (10 мг) прийміть всередину, запиваючи невеликою кількістю води. Каптоприл (капотен, тензіомін)? таблетки (12,5 мг) під язик, дозу можна збільшити до 2 таблеток. Метопролол (егілок)? таблетки (25 мг) під язик, дозу так же можна збільшити до 2 таблеток. Якщо через 30-40 хвилин тиск не знизилася, то викличте бригаду швидкої допомоги або самостійно зверніться до лікаря.
Зверніть увагу
Розрізняють два показники артеріального тиску: систолічний (верхній) артеріальний тиск - це рівень тиску крові в момент максимального скорочення серця. Чим вище рівень артеріального тиску, тим вище ризик розвитку таких небезпечних захворювань, як ішемічна хвороба серця, інсульт, інфаркт, ниркова недостатність.
Корисна порада
Високий тиск здатне збільшувати і послаблювати серце, а також пошкоджувати коронарні артерії, що сприяє їх атеросклерозу і інфаркту міокарда. Артеріальний тиск характеризують показником, що складається з двох чисел: систолічний або верхнє, це тиск, який діє на стінки артерій в моменти серцевих скорочень, а діастолічний або нижнє - в проміжках між ними.